Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1514
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Skomunikowanie z "krajówką"

Poniedziałek, 20 lutego 2023, 13:59
Autor: red
Gmina Strzegom: Skomunikowanie z "krajówką"
Fot. UM Strzegom
Trwają prace związane z realizacją projektu pn. "Skomunikowanie z drogą krajową nr 5 terenów aktywności gospodarczej w Strzegomiu oraz wsi Granica".

Zadanie jest dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych (edycja 2) oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i obejmuje remont drogi w Granicy wraz z budową ostatniego etapu chodnika oraz budowę dalszej części ul. Piekarniczej w Strzegomiu wraz z sięgaczem.

Do końca ub. r. w Granicy została wyczyszczona sieć kanalizacji deszczowej. Od początku stycznia ruszyły prace związane z przebudową zjazdów do nieruchomości oraz poszerzeniem jezdni. Jeżeli nie ulegną pogorszeniu warunki atmosferyczne, powinny ruszyć roboty przy budowie chodnika. - Jednocześnie przypominamy, że w chwili obecnej wjazd do Granicy możliwy jest jedynie od strony Dobromierza, natomiast wyjazd od strony Strzegomia. Przepraszamy za utrudnienia, licząc jednocześnie na państwa zrozumienie. Zadanie realizuje firma Berger Bau z Wrocławia - podkreśla Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Równie zaawansowane prace w Strzegomiu prowadzi firma Drog-Ziem ze Stanowic. W chwili obecnej w ul. Piekarniczej wybudowano już całą sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W najbliższym okresie ruszą prace związane z budową sieci oświetlenia ulicznego oraz budową chodnika. Odbiór całego zadania planowany jest na październik 2023 r.

Remont drogi i budowa chodnika w Granicy wpłynie na poprawę estetyki miejscowości oraz bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, zaś budowa dalszego etapu ul. Piekarniczej w Strzegomiu udostępni kolejne tereny dla inwestorów chcących inwestować w naszym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group