Czytających: 1598

I-liga szczypiornistów: ŚKPR kończy sezon na ostatnim bezpiecznym miejscu

Sobota, 3 maja 2014, 10:50
Aktualizacja: 10:53
W swoim ostatnim występie w tym sezonie piłkarze ręczni ŚKPR–u Świdnica przegrali w Łodzi z Anilaną 20:26 (12:13). Świdnicki zespół zakończył rozgrywki na jedenastym, ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli.

Zdegradowana do II ligi Anilana już po raz drugi w tym sezonie okazała się lepsza od podopiecznych Krzysztofa Terebuna. ŚKPR zaprezentował się w Łodzi podobnie, jak w sobotnim spotkaniu z Ostrovią, a dodatkowym problemem była absencja Stanisława Makowiejewa i Michała Pułki. Na parkiecie pojawił się wprawdzie Mateusz Piędziak, ale kontuzjowany bark z pewnością ma wpływ na jego dyspozycję.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie o jedną bramkę lepsi byli gospodarze (13:12). Kluczowy dla losów spotkania okazał się pocztątek drugiej połowy. Okres między 31. a 39. minutą łodzianie wygrali 6:1 i wywalczoną przewagę utrzymali do końca spotkania.

Anilana Łódź - ŚKPR Świdnica 26:20 (13:12)

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz – Misiejuk 6, K. Rogaczewski 6, Węcek 2, Rzepecki 2, Brygier 2, Krzaczyński 1, W. Makowiejew 1, Dębowczyk, Piędziak, Mootylewski, Chaber, P. Rogaczewski