Czytających: 1667

I-liga szczypiornistów: ŚKPR postawił się liderowi

Sobota, 17 listopada 2012, 20:10
Aktualizacja: 23:59
Niewiele zabrakło piłkarzom ręcznym ŚKPR–u Świdnica, aby dopisać do swojego dorobku kolejne I–ligowe punkty. Podopieczni Krzysztofa Mistaka przegrywali w 47. minucie z liderem rozgrywek Gwardią Opole 20:27, rzucili się jednak w szaleńczą pogoń i niewiele zabrakło, aby zakończyć ten pojedynek choćby z punktem. Świdniczanie przegrali jednak ostatecznie 28:29.

Chociaż przez niemal całe spotkanie prowadzili rywale, to o korzystny wynik musieli drżeć do samego końca. ŚKPR świetnie zagrał w końcówce spotkania. Szaleńcza pogoń i sześć bramek z rzędu sprawiły, że w 55. minucie lider prowadził tylko 28:27. Ostatnie, nerwowe 300 sekund obfitowały w błędy z obu stron i kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Gole padały już tylko z rzutów karnych. Dla Gwardii trafił Paweł Prokop, a dla ŚKPR-u najskuteczniejszy na parkiecie Marek Mrugas.

ŚKPR Świdnica – Gwardia Opole 28:29 (13:16)

Przebieg meczu: 5’ 2:3, 10’ 4:6, 15’ 8:9, 20’ 10:11, 25’ 11:13, 30’ 13:16, 35’ 13:20, 40’ 17:22, 45’ 19:25, 50’ 21:28, 55’ 27:28, 60’ 28:29

ŚKPR: Madaliński, Wasilewicz – Mrugas (12), Rutkowski (5), Rogaczewski (4), Żubrowski (2), Szuszkiewicz (2), Kijek (2), Piędziak (1), Orzłowski, Olejniczak, Marciniak, Pułka

Gwardia: Romatowski, Donosewicz, Fiodor – Prokop (5), Swat (4), Adamczak (4), Knop (4), Szolc (4), Kulak (3), Migała (2), Płócienniczak (2), Drej (1), Śmieszek, Krzyżanowski, Kłoda

Karne: ŚKPR 7/7, Gwardia 7/5

Kary: ŚKPR 8 minut, Gwardia 10 minut

Sędziowali: Jędrycha, Poloczek