I-liga szczypiornistów: ŚKPR zwycięski w Świdnicy

Poniedziałek, 29 września 2014, 1:55
Aktualizacja: 1:57
Autor: ŚKPR
Zgodnie z przewidywaniami beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego okazał się bardzo wymagającym rywalem. Na szczęście dwa punkty zostały jednak w Świdnicy. ŚKPR po meczu walki pokonał rywali 29:27 (14:14).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zmontowało bardzo ciekawy skład z wieloma zawodnikami z przeszłością na parkietach PGNiG Superligi. Fachowcy typują tę drużynę do roli czarnego konia. Być może tak będzie, ale póki co beniaminek poniósł trzecią porażkę z rzędu i jako jedyny w lidze nie zdobył jeszcze punktu. Z kolei ŚKPR wygrał drugi mecz rzędu, bo przypomnijmy, że przed tygodniem przywiózł komplet punktów z Zielonej Góry.

Podobnie, jak mecz z akademikami i premierowe starcie z Ostrovią, mecz z KSZO był niezwykle dramatyczny, a losy pojedynku ważyły się niemal do ostatnich sekund. – Tak jak tydzień temu w Zielonej Górze pozwoliliśmy się dojść przeciwnikom w końcówce. Gdybyśmy wcześniej wykorzystali swoje szanse wygralibyśmy wyżej i pewniej, ale przez nieskuteczność mecz mógł się skończyć różnie – mówił po meczu opiekun ŚKPR-u Krzysztof Terebun. W newralgicznych momentach mylili się również rywale. W sumie w tej klasycznej grze nerwów więcej zimnej krwi zachowali świdniczanie. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Patryk Rogaczewski. Młody lewoskrzydłowy skutecznie wykończył trzy kolejne kontry i przypieczętował zwycięstwo.

Wcześniej mecz miał różne fazy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W drugiej części do bramki KSZO zaczął regularnie trafiać Damian Karpiński i świdniczanie odskoczyli na 22:19 w 45. minucie. W 52. minucie po bramce Mateusza Piędziaka było już 25:21, ale w końcówce nie zabrakło emocji, bo goście zdołali się zbliżyć na 26:25.

ŚKPR Świdnica – KSZO Ostrowiec Św. 29:27 (14:14)

Przebieg meczu: 5' 1:3, 10' 5:5, 15' 9:8, 20' 10:11, 25' 12:12, 30' 14:13, 35' 17:16, 40' 20:18, 45' 22:19, 50' 24:21, 55' 26:24, 60' 29:27

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz, Gil – K. Rogaczewski 7, Piędziak 6, P. Rogaczewski 5, Karpiński 4, Misiejuk 3, Krzaczyński 2, Węcek 1, Chaber 1, Czerwiński, W. Makowiejew, Motylewski