Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Skumulowana wina

Wtorek, 4 sierpnia 2020, 7:37
Aktualizacja: 9:40
Autor: red
Strzegom: Skumulowana wina
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto, po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że jest również poszukiwany celem do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 9 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy pełniąc służbę na terenie gminy Strzegom zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierowcę motocykla, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

W trakcie kontroli przeprowadzone badanie wykazało, że 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy, a mimo tego bardzo zdenerwowany. Mężczyzna w trakcie kontroli nie okazał dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami mechanicznymi. Aby to ustalić, policjanci sprawdzili 36-latka w policyjnych bazach danych. I wtedy okazało się, że nie dość, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy i ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, to na domiar złego jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 9 miesięcy.

W związku z zaistniałą sytuacją, 36-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group