Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Skuteczny pościg

Wtorek, 26 maja 2020, 7:52
Autor: red
Pszenno: Skuteczny pościg
Fot. KPP Świdnica
Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Świdniccy policjanci Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego podjęli pościg za kierowcą samochodu marki Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pojazd z piskiem opon podjął ucieczkę, która jednak nie trwała długo. Kierowca jak 24–letni pasażer, który posiadał przy sobie środki odurzające zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w piątek 22 maja 2020 roku około północy. Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego świdnickiej komendy w miejscowości Pszenno zauważyli jadący samochód osobowy marki Audi, którego kierujący na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. W związku z tym policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej i wyjaśnieniu przyczyny takiego zachowania kierowcy. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym, który szybko został zatrzymany. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas tej interwencji podejrzenie policjantów wzbudziło również nerwowe zachowanie pasażera, który w pewnym momencie wsadził sobie "coś" do ust. 24-latek wpadł na niebanalny pomysł i postanowił zjeść susz roślinny koloru zielono-brunatnego, który posiadał przy sobie. Funkcjonariusze przeprowadzili jego kontrolę osobistą. Wtedy ujawnili kilka porcji suszu roślinnego, który przebadano na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty w sprawie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group