Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Śladami Krebsa

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 17:21
Aktualizacja: Wtorek, 13 lipca 2021, 8:22
Autor: red
Gmina Świdnica: Śladami Krebsa
Fot. Gmina Świdnica
Słoneczna pogoda zachęca do poznawania i odkrywania tajemnic gminy Świdnica. Miejscowość Opoczka położona zaledwie 6 km na południe od Świdnicy, w kierunku miejscowości Bojanice znalazła się na celowniku radnych Rady Gminy Świdnica, którzy postanowili podążać śladami Emila Krebsa – śląskiego geniusza z Opoczki.

Na trasie questu można poznać historię Emila Krebsa, który wykazał się niezwykłymi zdolnościami w zakresie nauki języków obcych, a dzieciństwo spędził właśnie w Opoczce, do której chętnie wracał.

Czym są questy?

To gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

Więcej informacji o questach: www.questy.org.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group