Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Slamsowy pejzaż miasta – mieszkańcy mają glos!

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 28 kwietnia 2011, 7:25
Aktualizacja: 19:50
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nieoświetlone podwórka, często służące mieszkańcom Świdnicy za publiczne toalety, niewyburzone komórki, szpecące pejzaż miasta, dudniące odgłosy dyskoteki, alkohol, burdy i mało przyjemny krajobraz – taki obraz centrum Świdnicy wyłania się z wczorajszego spotkania mieszkańców śródmieścia z prezydentem Świdnicy.

Choć na sali zjawiło się niespełna trzydzieści osób, spotkanie przebiegło w dość burzliwej i nerwowej atmosferze. - Wszystko, co się w mieście robi to chluba miasta. Ale jak się bliżej przyjrzeć, to mamy taki obraz, jak przy ulicy Przechodniej, gdzie stoją okropne, szokujące komórki, relikt PRL-u, który już dawno powinien zniknąć – oburzał się Zdzisław. To wstyd dla miasta, taki slamsowy pejzaż.

Sen z oczu mieszkańcom centrum miasta spędza także sprawa zagospodarowania Zaułka Świętokrzyskiego. – Moje okna wychodzą naprzeciw Zaułka. Od wielu, wielu lat patrzę na to – mówiła Lucyna. – A miało być tak pięknie. Tymczasem na podwórku stoi masa samochodów, pod samymi naszymi okami. A z Zaułkiem, jak nic się nie działo, tak nic się dalej nie dzieje – dodaje Tadeusz. Tymczasem, jak się okazuje mieszkańcy na powstanie w tym miejscu galerii lub innego obiektu mogą sobie jeszcze poczekać. – Ze strony miasta wszelkie dokumenty są przygotowane. Jesteśmy na etapie rozmów tzw. ostatniej szansy. Jeśli nie uda nam się dojść do porozumienia to miasto, ma zgodę Rady Miejskiej, by ponownie przejąć ten teren i rozejrzeć się za kolejnym podmiotem, który ewentualnie wybudowałby tam galerię, czy inny obiekt. Ta kwestia rozwiąże się w najbliższych tygodniach – wyjaśniał podczas zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac.

Na brak snu narzekają natomiast mieszkańcy Rynku i okolic ulicy Franciszkańskiej.- Od jedenastu miesięcy walczymy, bo weekendy to dla nas istna katorga - mówił Adam. – Praktycznie od środy do poniedziałku nie śpimy, bo hałas i dudnienie dochodzące z pobliskiej dyskoteki skutecznie nam to utrudnia. Noc jest nie do wytrzymania. Prosimy o pomoc.

To tylko nieliczne z problemów mieszkańców śródmieścia. Tymczasem, jak się okazuje większość z nich wynika zdaniem władz miasta z sytuacji społecznej mieszkańców tego rejonu miasta. – To kwestia społeczeństwa. Paradoksalnie ekskluzywne dzielnice miasta, zamieszkują, no powiedzmy, ludzie, których nie chcielibyśmy mieć za znajomych – mówił zastępca prezydenta Ireneusz Pałac. Czym zapewne obraził większość siedzących na sali mieszkańców środmieścia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 28-04-2011 10:32
Bravo Irek! Ty to zawsze coś powiesz
~gaal 28-04-2011 12:46
A co źle mówi? Niestety taka prawda... Oczywiście ogromna większość mieszkańców centrum to dobrzy ludzie ale nie brakuje także rodzin patologicznych, którzy myślą tylko o tym jakby tu się nachlać. Smutne ale prawdziwe.
~Pitek 28-04-2011 20:30
Ciekawe co Rybak Stanisław (Komendant świdnickiej Straży Miejskiej) naobiecywał mieszkańcom Centrum miasta ? Pewnie jak zwykle "gruszki na wierzbie". Z jego miny na zdjęciu wnioskuję jednak, że siedział cichutko, bo był wystraszony...tym co Go czeka!!! A czeka Go..oj, czeka...!
~Pitek 28-04-2011 20:31
Ciekawe co Rybak Stanisław (Komendant świdnickiej Straży Miejskiej) naobiecywał mieszkańcom Centrum miasta ? Pewnie jak zwykle "gruszki na wierzbie". Z jego miny na zdjęciu wnioskuję jednak, że siedział cichutko, bo był wystraszony...tym co Go czeka!!! A czeka Go..oj, czeka...!
~sanak 28-04-2011 20:46
Czyżby ...dymisja???
~kolega 28-04-2011 20:57
Chyba tak. Mój znajomy z SM opowiadał mi kiedyś, że ich pryncypał w ogóle o nich nie dba. Zamiast walczyć o lepsze wynagrodzenie, woli czepiać się np. tego, że za dużo kilometrów zrobili lub, że śniadanie w sklepie kupują. A sam podobno w sklepach w godzinach pracy przez pracowników jest widywany!!! HIPOKRYZJA jak ulał!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group