Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SLD przygotowuje się do wyborów

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 28 sierpnia 2014, 11:54
Aktualizacja: 11:57
Autor: red.
Fot. użyczone
Dotychczasowi radni, ale także nowi kandydaci będą reprezentować Sojusz Lewicy Demokratycznej w najbliższych wyborach samorządowych. 27 września, tuż po tym, jak oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza, kandydaci SLD spotkali się w siedzibie ugrupowania.

- Mamy już niemal pełną obsadę kandydatów do Rady Miejskiej. Natomiast wciąż kompletujemy chętnych do Rady Powiatu. Zaproponujemy świdniczanom kompetentnych, doświadczonych kandydatów, którzy poprzez sprawowane funkcje zawodowe i społeczne pokazują, że mogą bardzo dobrze wykonywać obowiązki radnych – mówi Adam Markiewicz, szef struktur miejskich SLD.

On sam po raz kolejny kandydować będzie do Rady Miejskiej Świdnicy. Podobnie jak Janusz Szalkiewicz, Julitta Stefanska-Broda czy Władysław Wołosz. Listę kandydatów do Rady Powiatu otworzy Beata Moskal-Słaniewska, kandydatka na stanowisko Prezydenta Świdnicy. Nie zabraknie także innych znanych nazwisk m.in. Henryka Rataja, szefa Rady Powiatu SLD czy radnego Ryszard Kuc. Na listach znajdą się także nazwiska osób, które do tej pory nie działały w samorządzie. Do Rady Miejskiej Świdnicy kandyduje między innymi Gabriela Zielińska, wieloletnia pracownica Świdnickiego Ośrodka Kultury, dziś zatrudniona w biurze zarządu Galerii Świdnickiej, Rafał Fasuga, wicedyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, Mariusz Kuc, nauczyciel i trener Polonii Świdnica czy Jolanta Słabicka, działająca w branży ubezpieczeniowej. O mandat w Radzie Powiatu powalczą - znana dziennikarka, a obecnie właścicielka agencji marketingowej i wiceprezes fundacji „Symbioza” Sylwia Osojca-Kozłowska oraz Natalia Śmietańska, zatrudniona w firmie HR. Zaś o mandat w Radzie Gminy Świdnica ubiegać się będzie Daniel Paterak, menedżer księgarni EMPIK.

- Nasz program wyborczy jest już prawie gotowy. Miasto zrównoważonego rozwoju, samorząd, realizujący potrzeby mieszkańców, inwestycje temu służące – tak najkrócej można opisać program dotyczący Świdnicy. Wyznaczamy sobie zadania w każdej sferze życia miasta. To realny plan, którego głównym przesłaniem są rzeczy rzeczywiście ważne dla Świdnicy. Odcinamy się jednoznacznie od wydatków, które służą samej władzy, jej promocji. Nad programem, który ma poprawić bardzo trudną sytuację powiatu świdnickiego, intensywnie pracujemy. Oba opublikowane zostaną niebawem – zapowiada Beata Moskal-Słaniewska, dotychczasowa radna, która pretenduje do najważniejszego stanowiska w mieście.

Kandydaci SLD planują szeroką kampanię medialną, ale także wiele spotkań z potencjalnymi wyborcami. Wybory do samorządu już za niespełna 3 miesiące – 16 listopada 2014.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Marian 25-10-2014 16:52
Przypominam Szanownym Wyborcom, że kandydat do Rady Miasta Adam Markiewicz w stanie wojennym, jako funkcjonariusz PZPR był mianowanym namiestnikiem mordercy Jaruzelskiego na miasto Świdnicę. Kandydat do Rady Powiatu Ryszadr Kuc w stanie wojennym, jako funkcjonariusz PZPR w Świdnicy zwalniał członków "Solidarnośći" z pracy w świdnickim handlu m.in.Panie Krystynę Gut, Marię Słupską, Zofię Grzyb, Reginę Myczak - za wrogie stanowisko wobec partii i rządu "plując na nie" Marian Dudek
~Maria 16-12-2016 6:58
wg Ryszarda Kuca i jego popleczników byłam wrogiem socjalizmu pozbawiono mnie pracy i awansu,byłam gnębiona i prześladowana Niszczono moją godność.Dlaczego,bo byłam człowiekiem a nie szmatą.M.Słupska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group