Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ślubowanie i nadanie stopni uczniom klas o profilu mundurowym

Niedziela, 11 listopada 2018, 15:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2018, 11:38
Autor: red
Świdnica: Ślubowanie i nadanie stopni uczniom klas o profilu mundurowym
Fot. KPP Świdnica
Uroczysta gala nadania stopni uczniom klas o profilu mundurowym miała miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.

W poczet III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zostali uroczyście przyjęci uczniowie pierwszej klasy wojskowo-policyjnej. A uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na wyższy stopień w edukacji mundurowej. Uczniowie tych klas oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących, rozwijają swoją wiedzę na dodatkowych zajęciach specjalistycznych. W gali uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, Policji, Wojska oraz Straży Pożarnej.

Uroczystość zorganizowano w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy, do którego zostały włączone klasy mundurowe. W uroczystości licznie wzięli udział zaproszeni goście min przedstawiciele powiatu świdnickiego na czele ze vice starostą Zygmuntem Worsą, reprezentanci współpracujących ze szkołą instytucji i organizacji, Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinspektor Andrzej Dobies, major Sebastian Kopczak z WKU w Kłodzku, porucznik Krzysztof Robak z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku , rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

W pierwszej części uczniowie oraz goście uczestniczyli w patriotycznej uroczystości poświęconej 100 – leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program przygotowali uczniowie szkoły. Następnie dyrektor szkoły Krzysztof Frączek mówił m.in. o istocie wychowania młodzieży w klasach mundurowych. Głos zabrał również vice starosta świdnicki, który podkreślił jak ważne jest wykształcenie przyszłych pokoleń oraz przypomniał o rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość miała podniosły charakter. Ślubowanie złożyli uczniowie pierwszej klasy wojskowo-policyjnej. Uroczystość dała też okazję do wyróżnienia stopniami uczniów klas mundurowych – drugich oraz trzecich. Akty mianowania wręczał Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinspektor Andrzej Dobies oraz major Sebastian Kopczak z WKU w Kłodzku i porucznik Krzysztof Robak z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku

Uczniowie klas mundurowych zobowiązani są do przestrzegania regulaminu klas mundurowych. Reguluje on między innymi obowiązek noszenia munduru co w specjalny sposób wyróżnia uczniów tych klas. Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy min pracy policjanta czy żołnierza zawodowego. Przedmiot ten wykłada w III Liceum Ogólnokształcącym czynny oficer świdnickiej Policji - ekspert Wydziału Prewencji -nadkomisarz Robert Topolski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group