Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Smaki, kolory i zapachy jesieni na 3. Święcie Dyni w Wierzbnej

Poniedziałek, 15 października 2018, 11:30
Autor: red
Wierzbna: Smaki, kolory i zapachy jesieni na 3. Święcie Dyni w Wierzbnej
Fot. UM Żarów
Prawdziwa Złota Polska Jesień w kolorach pomarańczu zawładnęła Wierzbną w minioną sobotę. W ciepłych promieniach październikowego słońca ogrzewały się tłumy przybyłych na tą imprezę. Dorośli delektowali się dyniowymi smakołykami przy muzyce zespołu "Ślad". Było smacznie, radośnie i bardzo kolorowo.

Na najmłodszych czekały liczne atrakcje min. ozdabianie dyniowych babeczek, zabawa z wesołą FIFI czy sadzenie biało czerwonych tulipanów. Na wszystkie dzieci, które przyniosły tego dnia dyniowe rzeźby czekały nagrody. Po raz pierwszy nagrodziliśmy też tych, którzy specjalnie na tę okazję przyszli ubrani w dyniowych kolorach. Wśród dzieci pierwsze miejsce zajęła Natalia Momot z Żarowa, drugie Julia Morawska z Wierzbnej, a trzecie Hania Wajsarowicz z Dzierżoniowa. Przyznane zostały także nagrody za najlepsze przebranie osobom dorosłym. W tej konkurencji najlepsza była Pani Joanna Kuczwara z Wrocławia, drugie miejsce zajęła Pani Izabella Niżyńska z Pożarzyska, a trzecie Dyniowe Siostry z Kalna.

Ogromne zainteresowanie budziły dwa pozostałe dyniowe konkursy. Na konkurs na najlepsze leczo z dyni zgłoszonych zostało 9 dań. To jedyne i najwspanialsze leczo należało do nie pokonanych w tym sezonie Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Kalna, a trzecie otrzymała Pani Agnieszka Seremet z Pastuchowa.

W konkursie na najcięższą dynię zgłoszonych zostało 8 okazów. Dynia Pana Łukasza Żółkiewskiego ze Śmiałowic z wagą 139 kg zdeklasowała konkurencję i zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Pan Michał Starak z Olszan z dynią ważącą 39 kg, a trzecie Pan Andrzej Nowak z Wierzbnej, którego dynia ważyła 28 kg. Dzięki ofiarności i wsparciu sponsorów nikt tego dnia nie wyszedł z pustymi rękoma. Każdy został nagrodzony za swój wkład i pracę, jaką wykonał zarówno w przygotowywaniu dyniowego leczo, jak i pielęgnacji dyniowego olbrzyma.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, a w szczególności firmie Electrolux, dekoria.pl, AMS, Intermarche, Leroy Merlin Polska oraz Pani Jowicie Kopaczewskiej. Zapachom, kolorom i smakom na tegorocznej edycji nie było końca. Widzimy się za rok. W tak samo pomarańczowych, wspaniałych humorach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group