Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1392
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Śmieciowy monitoring

Środa, 7 października 2020, 17:14
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2020, 9:16
Autor: red
Strzegom: Śmieciowy monitoring
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom dysponuje kamerami, które pojawią się w miejscach, gdzie uporczywie podrzucane są śmieci. Ich lokalizacja będzie się rotacyjne zmieniać, a miejsca, w których będą montowane, pozostaną tajemnicą.

Teraz wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe coraz częściej decydują się na montaż kamer przy kontenerach na odpady. Kamery służą do kontrolowania sytuacji, w których ktoś podrzuca śmieci lub nielegalnie je składuje. W ten sposób starają się wymóc na lokatorach prawidłową segregację odpadów. Wiele osób nie przejmuje się segregacją, dlatego papier ląduje w pojemnikach na plastik, a obok wiat śmietnikowych rosną sterty różnych śmieci. Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami i altanami śmietnikowymi.

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Nie można postawić kanapy obok śmietnika czy altany śmietnikowej poza terminem wskazanym w harmonogramie albo ją podrzucić innej wspólnocie i liczyć na to, że ktoś ją wywiezie. Koszty ponoszą wówczas wszyscy mieszkańcy!

Podrzucający śmieci liczą na to, że uda im się zostawić śmieci i odjechać bezkarnie. Nie pozostają anonimowi, bo coraz więcej miejsc w Strzegomiu jest objętych monitoringiem.

Ci, których udało się nagrać i zidentyfikować muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarani mandatem w wys. 500 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group