Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Śmieciowy wandal i malarz zatrzymani

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 13:48
Aktualizacja: 13:49
Autor: red.
Świdnica: Śmieciowy wandal i malarz zatrzymani
Fot. użyczone
Podczas służby w sobotnią i niedzielną noc strażnicy miejscy wykazali się nie lada czujnością. W trakcie jej pełnienia ujęli dwóch sprawców wybryków chuligańskich, które już od dłuższego czasu nurtują mieszkańców naszego miasta, jak i skupiają uwagę wszystkich służb porządkowych.

W niedzielny poranek, 22 sierpnia, na ul. Ofiar Oświęcimskich patrol straży miejskiej zatrzymał mężczyznę, który przewrócił dwa kosze uliczne przy ul. Żeromskiego i Spacerowej. Na wysokości sklepu „ALDI” wyciągnął wkład kosza i wysypał jego zwartość na chodnik. Tam też został ujęty. Przygodę swoją rozpoczął już wcześniej na ul. Grodzkiej gdzie dopuścił się podobnego czynu, wyrzucając śmieci na chodnik a wkład na jezdnię. Został namierzony przez operatora monitoringu miejskiego, jednakże szybko z tamtego miejsca zbiegł. Podczas czynności wyjaśniających okazało się, że to ten sam mężczyzna, który był już w rękach strażników.

Drugi, pseudo malarz, został również namierzony przez zainstalowane w mieście kamery. Dziś ok. godz. 01:00 w nocy przy ulicy Pułaskiego na jednej ze skrzynek gazowych zapragnął wykazać się kunsztem malarza, który nie pędzlem a sprayem tworzy swoje dzieła. Na widok zbliżającego się radiowozu zaczął uciekać, jednakże w bezpośrednim pościgu został przez strażników ujęty.

Obaj sprawcy to mężczyźni w wieku 21 lat każdy, są mieszkańcami Świdnicy. Za swoje czyny zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł.

(Straż Miejska w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group