Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Sobie potrzebni

Poniedziałek, 25 września 2023, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: red
powiat świdnicki: Sobie potrzebni
Fot. UM Żarów
W Świdnicy odbyło się podsumowanie programu "Edukacja do Starości. Nawzajem sobie potrzebni", w którym pierwszy raz uczestniczyły wszystkie placówki oświatowe funkcjonujące na terenie gminy Żarów.

Program ten został opracowany przez Regionalną Koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się i polegał na cyklu spotkań dzieci i młodzieży z seniorami na terenie placówki oświatowej lub poza nią. Podczas zajęć seniorzy – edukatorzy dzielili się z uczniami swoimi różnymi pasjami, talentami i wiedzą.

Bardzo dziękujemy wszystkim koordynatorom, nauczycielom za organizację tych spotkań i przede wszystkim naszym seniorom, którzy chętnie angażowali się i współpracowali z dziećmi.

Wymiana międzypokoleniowa jest niezbędna i bardzo potrzebna w naszym społeczeństwie. Motywowanie, aktywizacja osób starszych, inicjowanie do podejmowania dialogu dzieci z osobami starszymi, który opiera się przede wszystkim na wzajemnym szacunku. Projekt ma piękną intencję i formułę.

Dlatego już dziś zapraszamy do kontynuacji realizacji programu w nowym roku szkolnym i zgłaszania naszych gminnych Edukatorów-Seniorów, których z pewnością mamy wielu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group