Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sobota – sportowo, kulturalnie i festynowo

Środa, 5 września 2018, 9:59
Aktualizacja: 12:01
Autor: red
Świebodzice: Sobota – sportowo, kulturalnie i festynowo
Fot. organizatorzy
8 września zapowiada się niezwykle interesująco w Świebodzicach. Mieszkańcy mają do wyboru aż trzy propozycje na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Jest coś kulturalnego, coś sportowego – i festynowa zabawa, słowem – dla każdego coś dobrego.

Na początek, bo o godz. 9:30, zapraszamy na imprezę rowerową – drugą edycję Wyścigu MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Stowarzyszenie Rowerowe Świebodzice oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3. Będą to 2 Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Kolarstwie Górskim. 

Po raz kolejny teren odkrytego basenu i boisko przy ulicy Rekreacyjnej 1 zamienią się w arenę zmagań wszystkich sympatyków dwóch kółek. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a w wyścigach wzięło udział ponad dwustu zawodników ze Świebodzic i całego Dolnego Śląska. Podobnie jak rok temu oprócz samych wyścigów imprezie będzie towarzyszyć mnóstwo dodatkowych atrakcji. M. in. stoiska gastronomiczne, dmuchane zamki, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, gry i zabawy dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy. Impreza jest dofinansowana ze środków Gminy Świebodzice na organizację imprez sportowych.

O godz. 12:00 spotykam się w bibliotece miejskiej na ogólnopolskiej akcji „Narodowego czytania”. Tym razem czytamy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Natomiast o godz. 14:00 w Parku Miejskim startuje Festyn u Mikołaja, czyli impreza zorganizowana przez parafię pw. Św. Mikołaja.
I także zapowiada się niezwykle interesującą, będą występy dzieci, konkursy i zabawy, pyszne ciasta, loteria fantowa i wiele innych.

Koniecznie zarezerwujcie sobie Państwo trochę czasu w sobotę i w najbliższe, wrześniowe weekendy, bo będzie się naprawdę dużo działo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group