Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Sołectwa stanęły do rywalizacji

Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 10:58
Aktualizacja: 10:59
Autor: red.
Gmina Żarów: Sołectwa stanęły do rywalizacji
Fot. użyczone
Przeciąganie liny, plecienie wianków, piłowanie belki, toczenie opony, bieg na nartach i wbijanie gwoździ. W takich konkurencjach, w sobotę, 22 czerwca mieszkańcy Kalna, Mikoszowa, Przyłęgowa, Pożarzyska, Wierzbnej, Pyszczyna oraz Imbramowic zmagali się w przyjacielskich zawodach podczas corocznego Turnieju Wsi.

Tegorocznym faworytem sołeckiego spotkania została społeczność z Imbramowic, wyprzedzając tylko o jeden punkt zeszłorocznego zwycięzcę, mieszkańców Pyszczyna. Trzecie miejsce na podium zamykali mieszkańcy Wierzbnej. Następne w kolejności były Przyłęgów i Porzażysko, Mikoszowa oraz Kalno. – Dobra zabawa, wspólna integracja, ale również społeczne zaangażowanie towarzyszy zawsze naszym wiejskim zmaganiom. Nie inaczej było także w tym roku. Chętnych do udziału w tym turnieju nigdy nie brakuje. W naszej wsi sporo jest młodych ludzi, którzy garną się do takiej zabawy. Ze wspólną integracją mieszkańców nie ma u nas nigdy żadnego problemu – mówił Mieczysław Myrta, mieszkaniec Kalna i radny Rady Miejskiej Żarowa.

W sobotnią Noc Świętojańską w sportowych konkurencjach zmagali się również najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów. Najwięcej punktów udało się uzbierać dzieciom ze świetlicy środowiskowej „Chatka Puchatka” w Łażanach. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowała się świetlica „Dziupla Kanarka” z Mrowin, a trzecie miejsce zamykali najmłodsi ze świetlicy z Mikoszowa. Tego dnia jednak triumfowali mieszkańcy wiejskich miejscowości, którzy oprócz prezentacji swoich talentów, przygotowali również stoiska z sołeckimi przysmakami.

To, co dzisiaj można skosztować na naszym stoisku to tylko przedsmak tego, co planujemy przygotować na tegoroczne dożynki. Co roku jednak staramy się zaprezentować to, co mamy najlepszego. A dziś serwujemy pyszne pierogi ruskie, placuszki ziemniaczane oraz ciasta, które są dziełem naszym pań z Koła Gospodyń Wiejskich – tłumaczyła Danuta Gadzina, sołtys Łażan.

Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw i konkursów dla dzieci oraz młodzieży, z których największym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łódkami po żarowskim stawie. Do wspólnej zabawy przygrywała Orkiestra Dęta oraz zespół Anmaro. Organizatorzy Gminne Centrum Kultury i Sportu składają serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie żarowskim wędkarzom, Młodzieżowej Radzie Miejskiej, TKKF „Chemik”, OSP Żarów i pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group