Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Solidny występ

Sobota, 10 czerwca 2023, 14:05
Aktualizacja: 14:05
Autor: red
Gmina Świdnica: Solidny występ
Fot. Gmina Świdnica
Katarzyna Kalita, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym zdobyła III miejsce na Trzecich Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Wykładowców Akademickich w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego w Opocznie. Ryszard Mydłowski instruktor pływania w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym uplasował się na szóstym miejscu, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik.

W minioną niedzielę (4 czerwca) w Opocznie, na trudnej technicznie, choć płaskiej (55-kilometrowej) trasie, ale miejscami naszpikowanej dziurami w jezdni, rozegrane zostały Trzecie Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców Akademickich w Kolarstwie Szosowym ze startu wspólnego. Zgodnie z regulaminem zawodów mężczyźni na mecie klasyfikowani byli według kategorii wiekowych, natomiast kobiety ścigały się o krajowy prymat w opcji open, czyli bez podziału na te kategorie.

Katarzyna Kalita, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, z powodzeniem startująca w triathlonie oraz w dolnośląskim cyklu zawodów kolarskich ,,Via Dolny Śląsk”, mając też już spore doświadczenie wyścigowe, po ubiegłorocznym triumfie, tym razem uplasowała się na trzecim miejscu, mimo że czas przejazdu miała o 2 minuty szybszy, niż rok temu.

Wśród mężczyzn też mieliśmy lokalnych reprezentantów: Adama Radzikowskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym i w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy oraz Ryszarda Mydłowskiego – obecnie instruktora pływania w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym, którzy w najstarszej kategorii wiekowej zajęli odpowiednio – czwarte i szóste miejsca, również poprawiając swoje ubiegłoroczne rezultaty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group