Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Specjalistyczne badania dla kombatantów zakończone

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 13:12
Aktualizacja: 13:14
Autor: red.
Badania okulistyczne, USG brzucha, morfologia z rozmazem, badanie moczu, badanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Takimi badaniami objęta została grupa 60 osób ze Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej. Badania zorganizował i sfinansował Powiat Świdnicki.

- Zdajemy sobie sprawę, że grupa osób objętych badaniami to ludzie w podeszłym wieku, niejednokrotnie schorowani. Wizyta u specjalisty dla wielu z nich to jedyna okazja do przeprowadzenia szeregu podstawowych badań, na które musieliby czekać dość długo – mówi Przewodniczący Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej Karol Liwirski. Badaniami objęci zostali najbardziej potrzebujący członkowie takich organizacji jak: Związek Sybiraków, Związek AK, Związek Inwalidów Wojennych, Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego oraz Związek Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych koło miejskie i gminne.

- Chcielibyśmy podziękować władzom powiatu oraz dyrekcji szpitala „Latawiec” za pomoc i przychylność. To już nie pierwsza inicjatywa powiatu nakierowana na pomoc kombatantom. Paczki świąteczne, spotkanie wigilijne to kolejne działania powiatu skierowane do naszych członków – mówi Zygmunt Zelek Prezes Związku Sybiraków Ziemi Świdnickiej.

- Chcielibyśmy za te działania serdecznie podziękować. To miłe i budujące, że ktoś jeszcze pamięta o ludziach starszych, którzy przez całe życie poświęcali się dla ojczyzny i niejednokrotnie walczyli z bronią w ręku o jej wolność – dodają prezesi związków. - Nie chcemy zamykać się w czterech ścianach naszych mieszkań, poprzez organizacje uroczystości i obchodów świąt państwowych i patriotycznych, jak choćby niedawne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona naszych mieszkańców, szczególnie do młodzieży – dodaje Karol Liwirski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group