Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spędź noc w muzeum

Czwartek, 30 czerwca 2011, 18:30
Aktualizacja: 18:33
Autor: red.
Świdnica: Spędź noc w muzeum
Fot. organizator
Wystawy, koncert i nieodpłatne zwiedzanie muzeum. Już w przyszłym tygodniu w świdnickim Muzeum Dawnego Kupiectwa odbędzie się Noc w Muzeum.

Imprezę zaplanowano na sobotę 8 lipca. -Zainaugurujemy ją wernisażem wystawy stroju regionalnego, noszonego na Dolnym Śląsku w XIX i w pierwszej połowy XX wieku. Prezentowane ubiory należały do kobiet i mężczyzn żyjących we wsiach regionu, choć swoją formą nawiązują często do garderoby mieszczan. Szczególnym elementem kobiecego stroju były ozdobne czepce, ze względu na swoją wartość pieczołowicie przechowywane przez dawnych mieszkańców Dolnego Śląska i stosunkowo dobrze zachowane. Aranżację wystawy uzupełniają dodatkowo meble z epoki i tutejszego obszaru – mówi Dobiesław Karst ze świdnickiego Muzeum Dawnego Kupiectwa. Prawie wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze, pozostałe z Muzeum Regionalnego w Jaworze oraz z Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Wernisaż wystawy nie jest jedyną atrakcją Nocy Muzealnej. Miłośników muzyki jazzowej zapraszamy o godz. 22.00 na recital zespołu “Mateusz Puławski Kwartet”, który zaprezentuje standardy tego gatunku z lat pięćdziesiątych oraz kompozycje własne. Ostatnim punktem programu Nocy Muzealnej będzie pokaz multimedialny, zaplanowany na godzinę 23.30, przedstawiający stare ryciny i fotografie dawnej Świdnicy. Przez całą Noc Muzealną wszystkie ekspozycje Muzeum Dawnego Kupiectwa będą otwarte nieodpłatnie dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group