Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Spektakl w Dobromierzu

Czwartek, 18 listopada 2021, 13:23
Autor: red
Dobromierz: Spektakl w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
"Moralność pani Dulskiej" na szkolnej scenie w Dobromierzu.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest promowanie literatury polskiej. Co roku w wielu miejscach w Polsce w całości lub we fragmentach odczytywane są narodowe dzieła literackie. Najczęściej są to utwory z kanonu lektur szkolnych.

Główny cel akcji to zmiana ich typowo szkolnego odbioru i o taki zadbali młodzi aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku "Sukces" działającego od lat w Szkole Podstawowej w Dobromierzu.

W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Dramat powstał w 1906 roku i uważany jest za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki.

Szkolna odsłona Narodowego Czytania w Dobromierzu odbyła się 13 października. Uczniowie obejrzeli spektakl na motywach fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej, które w piękny i pełen emocji sposób odtworzyli młodzi aktorzy z klasy VII. W poszczególne role wcielili się: Nadia Łuszyńska - pani Dulska, Marcin Banasiak - Zbyszek, Zuzanna Filipczak - Hanka, Marcel Szot - Mela, Lilianna Pańków - Hesia/ Juliasiewiczowa, Damian Wysoczański - pan Dulski.

Oprawę muzyczną na skrzypcach stworzyła uczennica klasy V - Zuzanna Borgosz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group