Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Spełniły się marzenia mieszkańców Morawy

Wtorek, 24 września 2013, 7:34
Autor: red.
Morawa: Spełniły się marzenia mieszkańców Morawy
Fot. UM Strzegom
Od 21 września najmłodsi mieszkańcy Morawy mają gdzie się bawić i miło spędzać czas ze swoimi rodzicami. W ostatnią sobotę oddano do użytku piękny i kolorowy plac zabaw, spełniający wszystkie normy bezpieczeństwa.

Uroczystość rozpoczęła się od okolicznościowej mszy św. w intencji mieszkańców Morawy i bezpieczeństwa użytkowników obiektu. W nabożeństwie, które zostało odprawione przez ks. prałata Marka Babuśkę i ks. diakona Mateusza, wzięli udział m. in. burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, sołtys Morawy - Jan Ozimek, Melitta Sallai, a także mieszkańcy wsi. Kulminacyjnym punktem soboty było przecięcie wstęgi symbolizujące otwarcie placu dla małych mieszkańców Morawy oraz jego poświęcenie. - Niezwykle się cieszę, że po wielu latach udało się w końcu doprowadzić tę ważną sprawę do końca. Plac zabaw wygląda przepięknie. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Wam - mieszkańcy Morawy - wspaniałej zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu i tego, aby ten obiekt nie ulegał dewastacji - powiedział Zbigniew Suchyta.

Przez ponad 10 lat mieszkańcy Morawy we własnym zakresie starali się wybudować plac zabaw. Remont placu zabaw w Morawie rozpoczął się jeszcze w 2001 r. ze środków własnych sołectwa Morawa. Mieszkańcy wraz z Radą Sołecką przez kolejne lata wykazywali duże zaangażowanie w związku z modernizacja placu. W 2013 r. zapadła decyzja, aby wspomóc mieszkańców w realizacji wymarzonego miejsca rozrywki i odpoczynku dla najmłodszych i nie tylko. Gmina Strzegom wyłoniła w drodze rozpoznania cenowego wykonawcę, który za kwotę prawie 25,5 tys. zł brutto wykonał pozostałe prace. Wyłoniona firma wykonała ogrodzenie placu zabaw z elementów metalowych, wymieniła część walącego się muru, odrestaurowała część muru z kamienia (ciosy kamienne), wykonała schody umożliwiające dojście do placu zabaw, wykarczowała korzenie rosnące przy murze i utwardziła teren przyległy do ogrodzenia. Warto wspomnieć, że elementy metalowego ogrodzenia zostały zakupione ze środków funduszu sołeckiego - kwota ok. 7 tys. zł brutto.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group