• Piątek, 21 lutego 2020
  • Godz. 9:50
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 729
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

SPiKS nominuje już po raz dwunasty

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 3 kwietnia 2015, 14:02
Aktualizacja: 19:06
Autor: red.
Fot. użyczone
9 wiodących postaci lokalnego biznesu ma szansę na zdobycie statuetek, rokrocznie przyznawanych przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Tym razem wyróżnienia zostaną przyznane podczas obchodów XXV–lecia organizacji.

Nominacje zostały przyznane w trzech kategoriach: „Przedsiębiorca”, „Menadżer” oraz „Przedsiębiorca- Menadżer – Społecznik”. W pierwszej z nich zmierzą się : Andrzej Panas (Panas Ekskluzywne Schody i Podłogi), Jerzy Madej ( spółka Centrum Meblarstwa) oraz Maciej Karpiński (Farma Miejska). Nominantami w kategorii „Menadżer” zostali: Jerzy Kubara ( Errata S.A.), Tomasz Kotowski (Krause) i Józef Kostka (Naczelna Organizacja Techniczna). O tytuł „ Przedsiębiorcy- Menadżera – Społecznika” powalczą: Wiesław Rośkowicz (Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy), Grzegorz Natanek (wokalista i działacz społeczny), Jarosław i Violetta Mazurkowie (Fundacja Spichlerz Kultury). Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się 17 kwietnia w Hotelu Park w Świdnicy, podczas uroczystego Balu XXV – lecia.

Nominantami w kategorii „Przedsiębiorca” zostali:

1. Andrzej Panas
Mówi, że do zarządzania firmą podchodzi tak, jak do swoich projektów – skrupulatnie i z pasją. Po 11 latach działalności firma założona przez Andrzeja Panasa, specjalizująca się w tworzeniu schodów, stała się marką samą w sobie. Kompozycyjny kunszt oraz inżynierska precyzja zostały docenione nie tylko w Polsce, ale i w Europie, czyniąc z Panas Schody i Podłogi ambasadora dobrej jakości. Firma była wielokrotnie nagradzana, m.in. prestiżowym godłem „Teraz Polska” w kategorii „usługa – rzemiosło artystyczne”.

2. Jerzy Madej
Prezes oraz główny udziałowiec spółki Centrum Meblarstwa, którą przekształcił ze Spółdzielni Pracy, Wyrobów i Usług Meblowych. Jego droga do sukcesu była trudna i zawiła. Zanim firma stała się< regionalnym liderem w branży meblarskiej, borykała się z trudną sytuacją finansową, długami, brakiem zamówień, pomysłów oraz perspektyw. Lata konsekwentnych oraz prekursorskich działań zaowocowały pozbyciem się wierzycieli oraz restrukturyzacją zakładu.

3.Maciej Karpiński
Od 14 lat dba o czystość oraz aranżację terenów zielonych na terenie Świdnicy. Maciej Karpiński jest właścicielem „Farmy Miejskiej”. Nominant zajmuje się projektowaniem i zakładaniem nowych terenów zielonych wraz z wykonywaniem elementów małej architektury, pielęgnacją zieleni istniejącej i utrzymaniem czystości na terenach do niej przyległych. Dodatkowo, Farma Miejska specjalizuje się między innymi w letnim i zimowym utrzymaniu dróg oraz budową chodników, parkingów i zatok autobusowych.

Nominantami w kategorii „Menedżer” zostali:

1. Jerzy Kubara
Główny akcjonariusz w spółce Errata, wydawca „Wiadomości Świdnickich”, najstarszego miejskiego tytułu prasowego oraz „Tygodnika Wałbrzyskiego” i „Tygodnika Dzierżoniowskiego”. Od kilkunastu lat z powodzeniem kreuje lokalny rynek medialny, swoją pracę traktując jak misję, utrzymując wysoki poziom dziennikarskiej rzetelności oraz permanentnie zyskując nowe pokolenia czytelników.

2. Tomasz Kotowski
Kolejny nominowany w kategorii „Menadżer” jest dyrektorem zarządzającym Krause, wiodącego producenta drabin, pomostów oraz rusztowań. Jak uzasadnia kapituła Statuetek SpiKS, to właśnie imponująca kondycja firmy, która udowadnia, że posiada receptę na kryzys i potrafi sprawnie reagować na zmieniające się warunki, w szczególności świadczy o potencjale kandydata oraz potwierdza jego umiejętności zarządcze i osobowość efektywnego menadżera.

3. Józef Kostka
Wiceprezes zarządu oraz dyrektor Naczelnej Organizacji Technicznej, z którą związany jest od 40 lat, od 30 lat natomiast działa na arenie świdnickiej. Z ramienia instytucji, nominant integruje polskich techników i inżynierów, działa na rzecz wzmocnienia roli środowiska technicznego, wspierając postęp techniczny i zrównoważony rozwój. To dzięki jego zaangażowaniu i efektownemu działaniu, NOT znana jest w całej Polsce ze swojej aktywności na polu wspierania działalności naukowo – technicznej.

Nominantami w kategorii „Przedsiębiorca, Menedżer – Społecznik” zostali:

1. Wiesław Rośkowicz
Wieloletni dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy – jedynego tego typu muzeum w Polsce, które szeroko zajmuje się tematem handlu w dawnych czasów i posiada tak wiele eksponatów z nim związanych. Pierwszy z nominowanych w kategorii „Przedsiębiorca, Menadżer – Społecznik”, poprzez swoją szerokoaspektową działalność, uczynił z muzeum historyczną perełkę na mapie Świdnicy, chętnie odwiedzaną przez pasjonatów dawnych dziejów i nie tylko.

2. Grzegorz Natanek
Artystyczna dusza. Wokalista oraz autor tekstów. Można usłyszeć go m.in. w utworze nagranym wspólnie z zespołem Zero Procent - „Babilon”. Oprócz działalności muzycznej, Grzegorz Natanek czynnie angażuje się w sprawy lokalnej społeczności. Uczestniczy w akcjach charytatywnych, takich jak „Podziel się”. Działa również w środowisku motoryzacyjnym, poprzez stowarzyszenie RaceLand.

3. Jarosław i Violetta Mazurek
Założyciele fundacji Spichlerz Kultury, której przyświeca idea krzewienia kultury na wsi. Organizacja aktywnie wspiera uzdolnioną młodzież oraz zachowuje od zapomnienia sztukę rękodzielniczą. Nominowani w tej kategorii są organizatorami wielu wartościowych wydarzeń, między innymi Dni Goethego, i Europejskiego Dnia Sąsiada, które nie tylko integrują mieszkańców gminy, ale również edukują dzieci i młodzież oraz aktywizują seniorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group