Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Spółka Wodna podsumowała rok

Piątek, 13 lutego 2015, 11:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: red.
Gmina Żarów: Spółka Wodna podsumowała rok
Fot. UM Żarów
Prawie 10 kilometrów udrożnionych rowów melioracyjnych. Systematycznie prowadzone prace renowacyjne urządzeń i rowów. Inwestycje realizowane przy współudziale środków finansowych z budżetu gminy Żarów i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wreszcie realizacja kolejnych działań zapobiegających lokalnym podtopieniom. Miejsko-Gminna Spółka Wodna w Żarowie podsumowała miniony rok. - Konserwacja rowów melioracyjnych i systemów drenarskich wykonana została na terenie większości wsi. Suma prawie 50 tysięcy złotych, która zasiliła budżet żarowskiej spółki wodnej przekazana z gminy Żarów i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego pozwoliła nam nie tylko inwestować, ale przede wszystkim utrzymać urządzenia melioracyjne w coraz lepszym stanie. Największą część prac melioracyjnych w minionym roku udało się przeprowadzić w Bukowie, Pyszczynie, Pożarzysku, Krukowie, Gołaszycach, Imbramowicach, Kalnie, Krukowie, Marcinowiczkach i Przyłęgowie - mówi Piotr Weiland, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Podobna skala działań planowana jest przez żarowską spółkę wodną w 2015 roku. Ich rezultatem ma być systematyczna poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na terenie całej gminy. - W planach na obecny rok jest dalsza konserwacja rowów na długości 7 metrów bieżących i renowacja systemów drenarskich na powierzchni około 8 hektarów. Zakres tych prac będzie również uzależniony od otrzymanych dotacji. I tutaj, jak co roku liczymy na wsparcie ze strony gminy Żarów oraz dodatkowe środki finansowe pozyskane ze źródeł zewnętrznych. Wsparciem dla naszej działalności są nie tylko dodatkowe środki finansowe, ale również współpraca ze strony Urzędu Miejskiego w Żarowie. Dzięki temu pracownicy do robót melioracyjnych pozyskiwani byli jako pracownicy robót publicznych lub interwencyjnych, co dało efekt w postaci dofinansowania z Urzędu Pracy. Urząd Miejski w Żarowie zapewnił także obsługę merytoryczną działalności naszej spółki - wyjaśnia Artur Bernatowicz, przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie.

Członkowie żarowskiej spółki wodnej, na wczorajszym spotkaniu wybrali również nowych przedstawicieli do Komisji Rewizyjnej. Ich decyzją, nowym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Tadeusz Koprowski. Funkcję członka Komisji Rewizyjnej natomiast pełnić będzie Marek Fita.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group