Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Sporo zarzutów

Czwartek, 14 stycznia 2021, 13:59
Aktualizacja: Piątek, 15 stycznia 2021, 10:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Sporo zarzutów
Fot. KPP Świdnica
25–letni kierowca VW został zatrzymany do kontroli drogowej.... i nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych, ponadto pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego ani ubezpieczenia OC.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Jaworzynie patrolując rejon miasta i gminy Jaworzyna Śląska zauważyli kierującego VW, którego zachowanie na drodze wzbudziło ich podejrzenie. Kierujący na widok patrolu gwałtownie zjechał na pobocze i zatrzymał się. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować co było przyczyną takich nagłych manewrów na drodze

Podczas interwencji okazało się, że 25-letni mężczyzna jest trzeźwy. Mężczyznę poddano także badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przez sądem.

Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu….po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, ze 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group