Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Sposób na uciążliwych, powstaną kontenery mieszkalne

Wtorek, 21 maja 2013, 17:02
Aktualizacja: 17:05
Autor: red.
Gmina Strzegom: Sposób na uciążliwych, powstaną kontenery mieszkalne
Fot. UM Strzegom
Kłopotliwi lokatorzy potrafią być prawdziwą zmorą. Zniszczone klatki schodowe, libacje alkoholowe, zagłuszanie ciszy nocnej – to tylko nieliczne z wielu przykładów zachowań niektórych mieszkańców gminnych budynków. Dlatego władze Strzegomia, odpowiadając na prośby mieszkańców, postanowiły temu problemowi zaradzić.

- Mieszkańcy mają dość mieszkania w blokach, gdzie są terroryzowani przez niesfornych i uciążliwych lokatorów - mówi Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia. Każdego tygodnia do zarządców, ale również i do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu wpływają skargi na głośne zachowanie, niszczenie lokali i klatek schodowych, załatwianie potrzeb fizjologicznych na klatkach schodowych, puszczanie psa bez kagańca oraz na liczne libacje alkoholowe, podczas których niejednokrotnie dochodzi do bójek i awantur. Niszczone są lokale, a świeżo odremontowane korytarze ulegają dewastacji. - Dla przykładów w jedynym z budynków w Jaroszowie tydzień po wymianie zostały zniszczone drzwi, a w Strzegomiu lokator wyrwał część nowej instalacji gazowej z miedzi i sprzedał na złom. Wszyscy mają dość takich incydentów, dlatego gmina podjęła decyzję, że w tym roku zakupione zostaną kontenery mieszkalne, do których zostaną przekwaterowani najbardziej uciążliwi lokatorzy - wyjaśnia Wiesław Witkowski.

Obecnie wypowiadane są umowy najmu i kierowane są wnioski do sądu o eksmisję. Na razie planowany jest zakup 4 - 6 kontenerów, jednak w razie potrzeby w przyszłym roku zakupione zostaną kolejne. - Obecnie Wydział Gospodarki Lokalowej prowadzi prace zmierzające do przygotowania zadania od strony techniczno-prawnej, tj. uzyskania stosowanego pozwolenia w formie decyzji na postawienie i użytkowanie kontenerów. Rozpoczęcie ich użytkowania przewidziane jest na jesień tego roku - mówi Jarosław Smordowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Działanie takie ma także swoje ekonomiczne uzasadnienie. W dobie pogarszającej się koniunktury, gmina jest zmuszona do wprowadzania oszczędności w swoich wydatkach bieżących, a te związane z utrzymaniem zasobu mieszkaniowego stanowią niebagatelną kwotę w budżecie, bo ponad 3,3 mln złotych. Dodajmy, że decyzja o zakupie i wprowadzaniu do eksploatacji kontenerów mieszkalnych rozważana była przez gminę już w latach poprzednich. Celem tego zamierzenia jest przede wszystkim rozwiązanie problemu uciążliwych lokatorów.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group