Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Spotkali się w Żarowie

Czwartek, 20 lutego 2020, 11:31
Aktualizacja: 12:32
Autor: red
Żarów: Spotkali się w Żarowie
Fot. UM Żarów
We wtorek, 18 lutego w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. społecznych – oświata i wychowanie, w ramach Porozumienia Sudety 2020.

Celem nadrzędnym powołania grup roboczych jest wsparcie działań porozumienia w zakresie przygotowywania dokumentów, opracowań, projektów uchwał, stanowisk, służących realizacji zadań, jakie postawili przed sobą Sygnatariusze Porozumienia Sudety 2030, aby zrealizować zapisy Strategii Rozwoju Sudety 2030. Sprawne funkcjonowanie grup roboczych i wypracowywanie konkretnych rozwiązań w zakresie tematów, jakimi się zajmują jest niezwykle ważnym dla integracji i konsolidacji sygnatariuszy porozumienia wokół wspólnych celów i zadań.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 kierowników, pracowników wydziałów oświaty i pomocy społecznej z województwa dolnośląskiego (podregion wałbrzyski i jeleniogórski), zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor GCKIS w Żarowie.

Omówione zostały najistotniejsze obszary problemowe, z jakimi gminy muszą się mierzyć w zakresie oświaty i wychowania. Opracowano wspólne postulaty, które zostaną później przedstawione na posiedzeniach wszystkich sygnatariuszy Porozumienia Sudety 2030, w celu uruchomienia wszystkich procedur, możliwych na szczeblu ministerialnym, zmierzających do poprawy warunków życia i szybszego rozwoju południowej części Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group