• Piątek, 23 sierpnia 2019
  • Godz. 17:45
  • Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży, Wiktora
  • Czytających: 861
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkania w sołectwach w sprawie ustawy śmieciowej

Wiadomości: Gmina Świdnica
Sobota, 9 lutego 2013, 0:56
Aktualizacja: 0:59
Autor: red.
Fot. archiwum
– Jest dużo zmian, w związku z wejściem w życie od 1 lipca 2013 r. tzw. „ustawy śmieciowej”. Dlatego od 18 lutego br. rozpoczynamy cykl spotkań z mieszkańcami 33 sołectw – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy podczas sesji Rady Gminy Świdnica. Od lipca br. gminę czeka wdrożenie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Pierwsze spotkania odbędą się w poniedziałek, 18 lutego, w sołectwach Słotwina i Komorów o godz. 18.00. Będą one obsługiwane przez władze gminy oraz pracowników działu Ochrony Środowiska. W wielu przypadkach prowadzone będą równolegle, w 2 sołectwach jednocześnie. - Głównym tematem spotkań będzie przybliżenie mieszkańcom propozycji nowych zasad odbioru odpadów komunalnych, które będą obowiązywały od 1 lipca 2013 roku. Nowością będzie to, że właściciele nieruchomości nie będą już podpisywać umów na wywóz śmieci indywidualnie z firmami wywozowymi. Od 1 lipca 2013 r. będą wnosić opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (tzw. podatek śmieciowy). Przedstawimy także wzory deklaracji oraz formę i sposób ich wypełnienia. Postaramy się także rozwiać szereg wątpliwości, które zdążyły się już pojawić w opinii publicznej. Dlatego tak ważna jest dla nas frekwencja mieszkańców na tych zebraniach sołeckich – dodaje wójt gminy.

Z uwagi na rozległy obszar gminy, zachęcamy mieszkańców poszczególnych wsi do spr. tablic ogłoszeniowych, gdzie sołtysi informować będą o terminie i miejscu zebrania. Zakończenie spotkań z mieszkańcami gminy Świdnica planowane jest na połowę marca 2013 r.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group