Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Spotkanie noworoczne

Środa, 1 stycznia 2020, 7:59
Autor: red
Strzegom: Spotkanie noworoczne
Fot. UM Strzegom
Jeśli koniec roku, to spotkanie noworoczne w gminie Strzegom. W sali balowej SCK II – na zaproszenie władz naszego miasta – pojawili się przedstawiciele duchowieństwa na czele z bp. świdnickim – ks. Ignacym Decem, gospodarze ościennych gmin, a także reprezentanci grup społecznych, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie gminy Strzegom i powiatu świdnickiego.

Uczestnicy spotkania odbytego 27 grudnia tradycyjnie podsumowali kończący się rok i złożyli sobie życzenia na 2020 r.

W świąteczno-noworoczny klimat wszystkich gości wprowadził Zespół Folklorystyczny "Kostrzanie", który pięknie wykonał polskie kolędy i pastorałki.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta podkreślił, że kończący się właśnie rok był dobrym okresem dla miasta i - szczególnie - dla sołectw, na terenie których wybudowano lub wyremontowano 6 świetlic wiejskich. - Prawie 27 mln inwestycji, które widać gołym okiem. Do tego doszedł remont estakady kolejowej i wiaduktów sfinansowany z budżetu PKP za kwotę ok. 12 mln zł. Były także inwestycje społeczne jak chociażby środowiskowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza "a-cademia", czy place zabaw dla dzieci. A to wszystko dla państwa, by lepiej się żyło - zaznaczył burmistrz. Włodarz miasta podziękował za bardzo dobrą współpracę z instytucjami różnych szczebli i złożył wszystkim życzenia noworoczne. Goście mogli obejrzeć film podsumowujący najważniejsze dokonania strzegomskiego samorządu w 2019 r.

Niezwykle ciepłe słowa do uczestników spotkania i wszystkich mieszkańców skierowali: bp świdnicki - ks. Ignacy Dec, prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej i przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Marczak.

Ważnym akcentem było wręczenie tytułu "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" Ryszardowi Żmijewskiemu, zdobywcy "Korony Największych Maratonów Świata", radnemu Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz przedsiębiorcy.

Przepiękne spotkanie zakończył symboliczny toast noworoczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group