Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie noworoczne ze starostą

Środa, 4 stycznia 2012, 9:08
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
Świdnica: Spotkanie noworoczne ze starostą
Fot. SP
Przy wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej USC w Świdnicy, dźwiękach kolęd w wykonaniu chóru Pryma Voce z III LO podsumowano miniony 2011 rok. Był to też doskonały moment na przekazanie zaproszonym gościom przez gospodarza uroczystości starostę Zygmunta Worsę serdecznych życzeń noworocznych i podziękowań za wspólne inicjatywy oraz ubiegłoroczną współpracę.

Organizacja noworocznego spotkania to już tradycja w naszym powiecie. Zawsze w pierwszym tygodniu stycznia spotykają się wszyscy samorządowcy, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, księża, przedsiębiorcy, przedstawiciele służb mundurowych i wszyscy znaczący ludzie z regionu, aby podziękować za dotychczasową współpracę i złożyć życzenia pomyślności w Nowym Roku.

- Na pewno taki rok trudno będzie w najbliższych latach powtórzyć. – mówił gospodarz uroczystości starosta Zygmunt Worsa. - Wiele działań byłoby jednak niemożliwych do realizacji, gdyby nie współpraca, która w naszym powiecie jest wzorowa. Szczególnie jeśli chodzi o wspólne inwestycje potrafimy z samorządami mówić jednym głosem. Dziękuję także szkołom i parafiom za wspólne inicjatywy w dziedzinie kultury, ale także organizacjom pozarządowym i powiatowym instytucjom oraz służbom. – wymieniał starosta.

Podsumowując miniony roku starosta wspomniał także o budowie drogi tzw. „łącznika autostradowego”, budowie nowego kompleksu Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, budowie hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, poszerzeniu parkingu i budowie windy przy budynku PCPR i MOPS oraz parkingu przy szpitalu „Latawiec” a także projekcie termomodernizacji Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Zaznaczył, że na inwestycje w powiecie wydano w sumie aż 130 milionów złotych, z czego sporą część stanowią środki zewnętrzne.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór Pryma Voce z III LO w Świdnicy, który zachwycił przygotowaną interpretacją kolęd i utworów ze swojej ostatniej płyty „Hallelujah”. Stroną gastronomiczną zajęli się natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group