Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Spotkanie opłatkowe

Środa, 22 stycznia 2020, 13:58
Autor: red
Goczałków: Spotkanie opłatkowe
Fot. UM Strzegom
W Goczałkowie 18 stycznia br. odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Ewę Miałkowską, prezes Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej oraz przy pomocy ludzi dobrej woli.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 w kościele parafialnym, gdzie została odprawiona msza św. pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Mielnika, ojca duchownego seminarium świdnickiego. Kaznodzieja w swojej homilii nawiązał do czytań z dnia, podkreślając m. in. prawdę, że tak jak człowiek chory potrzebuje lekarza, tak każdy z nas w życiu duchowym potrzebuje Boga, który jest lekarzem dusz uzdrawiającym ludzkość naznaczoną grzechem i jego konsekwencjami. Podczas Eucharystii modliliśmy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie. W oprawę liturgiczną włączyli się uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i członkowie zespołu Goczałkowianie. Po mszy św. uczestnicy Liturgii udali się do świetlicy wiejskiej na dalszą część uroczystości. Prowadząca spotkanie Ewa Miałkowska przywitała zebranych i złożyła wszystkim życzenia noworoczne, podziękowała darczyńcom i dobrodziejom za okazywaną pomoc materialną, wszelkie przejawy życzliwości i świadczone dobro na rzecz parafialnych przedsięwzięć, po czym życzenia złożył Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Po wspólnie odśpiewanej kolędzie „Wśród nocnej ciszy” ks. Krzysztof Mielnik odczytał fragment Pisma św. o Narodzeniu Pańskim i nastąpiła długa chwila dzielenia się opłatkiem, wymiany indywidualnych życzeń oraz degustacji świątecznych potraw. Po poczęstunku pięknie zabrzmiały kolędy w wykonaniu tenora Józefa Kuźmy oraz zespołu Goczałkowianie. W dalszej części alumni IV roku podzielili się świadectwem doświadczania Boga w swoim życiu i tym jak odkryli powołanie do służby kapłańskiej, a po nich zespól folklorystyczny śpiewem biesiadnych utworów zachęcił do wspólnej zabawy.

Tegoroczne spotkanie zaszczycili swoją obecnością: ks. Krzysztof Mielnik, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej wraz z alumnami IV roku seminarium, ks. Krzysztof Zieliński - proboszcz parafii, Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia, Roman Asynger – radny Rady Miejskiej w Strzegomiu, Krzysztof Grondowski – radny Rady Miejskiej w Strzegomiu i sołtys wsi Goczałków, Barbara Asynger - dyrektor Szkoły Podstawowej w Goczałkowie, Władysław Jawilak – kierownik Gospodarstwa Doświadczalnego w Górnym Goczałkowie, Sylwester Treter – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej wraz ze strażakami Wiktorem Przytockim i Danielem Treterem, Robert Zelik – właściciel Firmy Granit-Tar, Andrzej Herbik – przewodniczący Zespołu Goczałkowianie wraz z zespołem, Józef Kuźma – tenor, członek chóru Anastazja, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, Rady Parafialnej i przedstawiciele Rady Sołeckiej, łącznie ponad 100 osób.

W spotkaniu uczestniczyła spora grupa młodego pokolenia: dzieci i młodzież naszej szkoły oraz szkół licealnych. Warto podkreślić, że najmłodszy uczestnik uroczystości miał 5 lat, a najstarszy ponad 80 lat.

Spotkanie przebiegło w wyjątkowo ciepłej, świątecznej atmosferze i dobrej zabawie, dostarczając uczestnikom niezapominanych wrażeń i wiele radości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group