Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu pn. „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim”

Piątek, 6 października 2017, 7:21
Autor: red
Świdnica: Spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu pn. „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W ramach mikroprojektu. „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim” w Nachodzie odbyło się drugie spotkanie partnerskie młodzieży i opiekunów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. W. Stysia w Świdnicy i Obchodni Akademie z Nachodu.

30 – osobowa grupa młodzieży ZSE wraz z trzema opiekunami udała się do Nachodu. Po oficjalnym powitaniu w pięknej sali ratuszowej przez zastępcę burmistrza Nachodu młodzież udała się na wzgórze górujące nad miastem, na którym wznosi się, pierwotnie gotycki, obecnie barokowy zamek z 50- metrową wieżą. Wśród atrakcji było zwiedzanie gotyckich lochów, wieży, a z tarasu widokowego można było podziwiać panoramę miasta. Duże wrażenie robiły zadbane ogrody zamkowe. Po obiedzie przyszedł czas na zajęcia w szkole.

Po południu w programie była wycieczka do oddalonej kilka kilometrów od Nachodu Twierdzy Artyleryjskiej Dobrosov, która obejmuje obiekty umocnień budowanych przed II wojną światową. Podziemia czeskich fortyfikacji są imponujące, a pokonanie prawie 300 schodów prowadzących na powierzchnię było nie lada wyzwaniem.

Pełni wrażeń uczestnicy projektu pożegnali gościnny Nachod i udali się do Świdnicy. Następna wizyta w grudniu 2017 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group