Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie z mieszkańcami Kraszowic

Środa, 29 kwietnia 2015, 12:34
Aktualizacja: 15:15
Autor: red.
Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska oraz Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy Krzysztof Niziołek zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 11 maja 2015 roku o godz. 17.00 w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej Caritas w Świdnicy przy ul. Kraszowickiej 27.

Przedstawiony zostanie zakres inwestycji, jakie realizowane będą na Kraszowicach w najbliższych dwóch latach. Między innymi decyzją prezydent miasta, zaakceptowaną przez Radę Miejską, przeprowadzony zostanie w 2016 roku remont ulic Przyjaźni i Kraszowickiej. Następnym krokiem będzie remont ulicy Chłopskiej. Miasto chce także zmodernizować oświetlenie przy ul. Kraszowickiej oraz zgodnie z wnioskiem złożonym do budżetu obywatelskiego doposażyć plac przy moście u zbiegu ulic Przyjaźni i Kraszowickiej.

Prezydent miasta chce również z mieszkańcami Kraszowic przedyskutować kontrowersyjny projekt tzw. plaży przy rzece – negatywnie zaopiniowany przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Projekt budzi także wątpliwości pani prezydent ze względu na bezpieczeństwo potencjalnych kąpiących się (silny nurt rzeki i nieznany stan czystości wody). W budżecie poprzednicy przewidzieli na ten cel 100 tys. zł, co z jednej strony jest kwotą zbyt małą by zrealizować zadanie, z drugiej – liczymy, że może zaproponują Państwo inny sposób wykorzystania tych środków dla dzielnicy Kraszowic.

Tematów i problemów jest sporo, więc tym bardziej zachęcamy do udziału w spotkaniu.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group