Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Spotkanie z mistrzami

Piątek, 31 maja 2019, 17:22
Aktualizacja: Sobota, 1 czerwca 2019, 13:23
Autor: red
Lutomia Dolna: Spotkanie z mistrzami
Fot. Gmina Świdnica
29 maja br. w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej odbyło się podsumowanie akcji „Doskonałe Mleko w Szkole”, realizowanej wśród dzieci gminnych szkół podstawowych w ramach programów Agencji Rynku Rolnego „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”.

Tegoroczny finał zorganizowany było pod hasłem: „Spotkanie z Mistrzami” i miał na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Ideą Programu „Doskonałe Mleko w Szkole” jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na w mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych jest dotowane. Głównym celem jest dbanie o zdrowie dzieci i młodzieży oraz edukacja z zakresu żywienia.

Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz pokazu taekwondo zawodnika ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

W drugiej części spotkania dzieci miały okazję poznać mistrzów, których powitała dyrektor szkoły- Elżbieta Dolińska: Józefa Łuszczka – pierwszego Polaka, który został mistrzem świata w biegach narciarskich z Lahti, trenera TS Wisła Zakopane Józefa Jarząbka, Andrzeja Szczechowicza i Dawida Jarząbka- zawodników kadry narodowej w kombinacji norweskiej oraz Michała Jarosza – młodego skoczka z Wisły.

Uczniowie poznali historię życia i trudną drogę do sukcesów sportowych, zachęcając dzieci do systematycznego udziału w zajęciach wychowania fizycznego, uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Zaproszeni zawodnicy zaprezentowali przykładowe ćwiczenia wykonywane przed zawodami, a także sprawdzili wiedzę oraz sprawność fizyczną uczniów z naszej gminy, nagradzając ich upominkami sportowymi, m.in. piłkami oraz pamiątkowymi koszulkami.

„Mleko jest pierwszym i najważniejszym pożywieniem człowieka. Niech zaświadczą o tym sukcesy naszych mistrzów świata i olimpijczyków, którzy codziennie piją szklankę mleka. Mleko w szkole zapewnia uczniom zdrowie oraz dodaje energii”- podkreślił Dariusz Admaczak z firmy „Dars”, główny inicjator „Spotkania z Mistrzami”.

Podsumowaniem spotkania było przeprowadzenie quizu wiedzy poświęconemu zdrowemu trybowi życia, którzy w ocenie gości uczniowie zdali celująco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group