Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie z najmłodszymi

Środa, 5 kwietnia 2023, 11:42
Autor: red
Świdnica: Spotkanie z najmłodszymi
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz świdnickiej komendy starszy aspirant Krzysztof Huzar spotkał się z uczniami klasy "0" Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych, ale również właściwe zachowanie w kontakcie z osobami nieznajomymi.

Policjanci chętnie uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi, ponieważ wczesne przekazywanie najbardziej istotnych informacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci, bardzo szybko przynosi efekty. Świadczyć o tym mogą sytuacje, kiedy na przykład najmłodsi członkowie rodzin informują o ważnych zagrożeniach dla życia i zdrowia ludzkiego dzwoniąc pod numery alarmowe.

Tematem przewodnim tego spotkania z policjantem było szeroko pojęte bezpieczeństwo .

Starszy aspirant Krzysztof Huzar w trakcie wspólnej lekcji poruszył tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym min. o bezpiecznym sposobie przechodzenia przez jezdnię oraz o właściwym poruszaniu się po poboczu.

Przekazał najmłodszym jak powinni reagować w przypadku napotkania osób dorosłych, które stwarzają realne zagrożenie i mogą dokonać przestępstwa na szkodę małoletnich.

W trakcie spotkania najmłodsi dowiedzieli się także dużo o pracy policjanta, o sprzęcie służbowym, który ma na wyposażeniu i jak się okazało rosną nam nowi policjanci, którzy strzec będą bezpieczeństwa na terenie powiatu świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group