Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1216
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Spotkanie z organizacjami

Czwartek, 13 lutego 2020, 9:21
Aktualizacja: 9:23
Autor: red
Świebodzice: Spotkanie z organizacjami
Fot. UM Świebodzice
11 lutego, w sali posiedzeń miejskiego ratusza w Świebodzicach odbyło się spotkanie burmistrza miasta Pawła Ozgi i sekretarz miasta Sabiny Cebuli z organizacjami pozarządowymi i podmiotami pożytku publicznego.

W spotkaniu uczestniczyła p. Jadwiga Pichurska Przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Tematem zebrania był otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu; ochrony i promocji zdrowia; kultury, sztuki oraz ochrony dziedzictwa narodowego; nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na rok 2020. Burmistrz Miasta Paweł Ozga na wstępie powitał uczestników podziękował za ich obecność i udział w spotkaniu.

Burmistrz wyjaśnił sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy oraz jej konsekwencje. Pomimo szeroko zakrojonych działań, prowadzonych rozmów oraz wyjaśnienia daleko idących konsekwencji, które poniosą m.in. organizacje miejskie, radni projekt uchwały budżetowej odrzucili. W konsekwencji Regionalna Izba Obrachunkowa, w terminie do końca lutego br. ustali budżet Gminy Świebodzice w zakresie zadań własnych oraz zadań zleconych. Powoduje to brak możliwości rozstrzygnięcia konkursu ogłoszonego Zarządzeniem Burmistrza Miasta z dnia 24 stycznia 2020 r., a ponadto zamyka możliwość zawierania umów o realizację zadań publicznych. Tym samym dokument ten traci moc. Wszyscy przedstawiciele organizacji obecni na spotkaniu, otrzymali zapewnienie, że po uzyskaniu informacji od Regionalnej Izby Obrachunkowej o wysokości środków jakie gmina może przeznaczyć na realizację zadań wyłonionych w konkursie, zostanie on ponownie ogłoszony. Ponadto sekretarz miasta zaproponowała, że z uwagi na tę sytuację pracownicy Urzędu Miejskiego służą pomocą w zakresie udzielania informacji i składania wniosków na fundusze zewnętrzne i granty w konkursach ogólnopolskich i regionalnych.

Spotkanie przebiegło w atmosferze wzajemnego zrozumienia i wspólnego pochylenia się nad sytuacją, która jest trudna dla wszystkich zainteresowanych stron i zdarzyła się pierwszy raz w historii gminy. Dodatkowo atmosferę niepotrzebnie zaognia szereg nierzetelnych i nieprawdziwych informacji, pojawiających się w Internecie, ukierunkowanych na wprowadzanie w błąd opinii publicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group