Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1209
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spóźniona reakcja

Piątek, 26 kwietnia 2024, 7:34
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Świdnica: Spóźniona reakcja
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana. Na portalu ogłoszeniowym wystawiła do sprzedaży końcówki do szczoteczki elektrycznej, a zamiast zarobić w efekcie została z kredytem zaciągniętym w jej imieniu przez oszustów.

Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zgłosiła się 29-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż końcówki do szczoteczki elektrycznej. Po chwili otrzymała wiadomość, z której wynikało że nadawcą jest sam portal. W tej wiadomości pojawił się kod QR oraz informacja, że inny użytkownik zgłosił zamówienie na jej końcówki do szczoteczki.

Warunkiem otrzymania płatności było zeskanowanie kodu, a następnie jednorazowe logowanie do strony bankowości elektronicznej. Znalazła się tam też szczegółowa instrukcja mówiąca o tym, że kobieta otrzyma 4 kody z bank. Należy je wpisać na stronę internetową, która wyświetli się po zeskanowaniu kodu QR.

Nieświadoma oszustwa 29-latka postępowała zgodnie z instrukcjami, logując się do banku przez wskazana stronę podając login i hasło. Następnie po otrzymaniu kodów wpisała je na wskazaną stronę. Oprócz otrzymanych wiadomości z kodami odebrała też telefon z dodatkowym kodem, który także wpisała.

Następnie w oczekiwaniu na środki ze sprzedaży swoich przedmiotów zajęła się innymi sprawami m.in. prywatną rozmową telefoniczną, w trakcie której zaczęły przychodzić do 29-latki wiadomości wiadomości sms. Po rozłączeniu się kobieta zaczęła czytać wiadomości sms z których wynikało, że bank przydzielił jej ponad 11 tysięcy kredyt, które przelał na jej konto. Wówczas zorientowała się że padła ofiarą oszustów. Zadzwoniła na infolinię gdzie okazało się, ze oszuści zdążyli już przelać blisko 6 tysięcy złotych, pozostałą kwotę jak i konto bank zablokował.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group