Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spożywając alkohol, wpadli na pomysł kradzieży kabla

Piątek, 14 lutego 2014, 9:51
Autor: red.
Świdnica: Spożywając alkohol, wpadli na pomysł kradzieży kabla
Fot. archiwum
Spożywając alkohol, wpadli na pomysł kradzieży kabla.Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcom Świdnicy, zatrzymanym za kradzież kabla napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Straty na szkodę Telekomunikacji Kolejowej we Wrocławiu wyniosły 500 złotych.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mieszkańców Świdnicy, którzy dokonali kradzieży 40 metrów napowietrznej linii kolejowej na szlaku kolejowym Mościsko - Świdnica. Zatrzymani mężczyźni wspólnie spożywali alkohol w okolicach nasypu kolejowego. W trakcie „imprezy” wpadli na pomysł kradzieży kabli telekomunikacyjnych.

Poszli do swoich domów przebrali się w robocze ubrania i wieczorem wrócili na nasyp. Przygotowali się do kradzieży przynosząc ze sobą nóż i kij z hakiem za pomocą, którego przyciągnęli kabel. Skradziony kabel chcieli opalić i sprzedać w punkcie skupu złomu. W trakcie przecinania kabla zatrzymani zostali dwaj mężczyźni mieszkańcy Świdnicy, trzeci uciekł. Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania trzeciego ze sprawców kradzieży.

Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane funkcjonariuszom Służby Ochrony Kolei. Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Za czyn, którego się dopuścili może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group