Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprawa wysypiska po interwencjach władz Świdnicy

Piątek, 23 sierpnia 2013, 17:03
Aktualizacja: Wtorek, 27 sierpnia 2013, 13:10
Autor: red.
Świdnica: Sprawa wysypiska po interwencjach władz Świdnicy
Fot. archiwum
Sprawa w prokuraturze, kontrole wysypiska przy ul. Kopernika przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Starostwo Powiatowe wspólnie z Urzędem Miejskim – to kolejne wyniki działań walki władz miasta z problemem wysypiska na osiedlu Zarzecze.

Na początku tygodnia dwie niezależne kontrole przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz Starostwa Powiatowego, wspólnie z Urzędem Miejskim. Wyników z kontroli WIOŚ jeszcze nie ma, jest za to decyzja Starostwa Powiatowego. Firma Algodon została wezwana do respektowania wymogów, które zostały jej narzucone wraz z udzielonym pozwoleniem przez Starostwo Powiatowe, a te są zupełnie ignorowane. Algodon ma natychmiast dostosować się do wymogów i w ciągu 14 dni złożyć szczegółową informację o wykonanych działaniach. Gdy tak się nie stanie firmie grozi cofnięcie zezwolenia oraz będzie miała obowiązek zakończyć działalność i usunąć odpady na swój koszt.

Walka ze sprawą wysypiska przy ul. Kopernika trwa od ubiegłego roku. Możliwość podejmowania jakichkolwiek działań przez Urząd Miejski w tej sprawie jest niestety od początku ograniczona.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group