Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprawca wypadku, w którym zginął świebodziczanin, usłyszał dziś zarzut

Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 14:37
Aktualizacja: Wtorek, 29 czerwca 2010, 7:54
Autor: KO
Jelenia Góra: Sprawca wypadku, w którym zginął świebodziczanin, usłyszał dziś zarzut
Fot. MT/jelonka.comc
Trzydziestodwuletni mieszkaniec Świebodzic zginął wczoraj pod Jelenią Górą na skrzyżowaniu. Motocyklista jechał do Karpacza. Na jego drogę wjechał samochód osobowy. Dziś kierowca auta usłyszał zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego.

- Zostały zastosowane wobec niego środki wolnościowe, to jest dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokiej kwocie – mówi Violetta Niziołek, prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Sprawca wypadku jest oskarżony z art. 177 kodeksu karnego, który mówi, że „kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała (…), podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Paragraf 2 tego artykułu precyzuje: „jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Do tragedii doszło na trasie Jelenia Góra/Karpacz. Z naszych ustaleń wynika, że grupa motocyklistów ze Świebodzic podążała w stronę Karpacza, a z przeciwnej strony osobowe mitsubishi chcąc skręcić do Miłkowa wymusiło pierwszeństwo. Doszło do zderzenia czołowego pojazdów, motocyklista zginął. Fotorelacja z miejsca zdarzenia - tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group