Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sprawdzajmy ważność swoich dokumentów

Wtorek, 20 sierpnia 2013, 12:40
Aktualizacja: 12:41
Autor: red.
Dolny Śląsk: Sprawdzajmy ważność swoich dokumentów
Fot. Sudecki Oddział Straży Granicznej
Straż Graniczna apeluje do podróżnych o sprawdzanie ważności swoich dokumentów podróży. W przypadku niedopatrzenia, zamiast wymarzonych wakacji, czeka nas konieczność pozostania w kraju. Takie zdarzenie miało miejsce wczoraj na wrocławskim lotnisku.

19 sierpnia w godzinach wieczornych do odprawy paszportowej w Porcie Lotniczym Wrocław-Strachowice zgłosiła się 4-osobowa rodzina. Kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzali ich dokumenty, okazało się, że jeden z członków rodziny - 6-letni chłopiec - posiada nieważny paszport. Jego ważność upłynęła ponad pół roku temu. Rodzice do chwili kontroli byli przekonani, że dokument jest ważny.

W związku z powyższym chłopiec nie mógł wylecieć z kraju. I w taki oto sposób, zamiast na wymarzone wakacje, ojciec z synem zrezygnowali z wycieczki i pozostali w kraju. Do Turcji poleciało drugie z rodziców z córką.

To nie pierwszy taki przypadek ujawniony przez funkcjonariuszy SG. Na początku sierpnia br. do odprawy paszportowej na odlot do Wielkiej Brytanii zgłosił się mężczyzna, który do kontroli okazał nieważny dowód osobisty. Ponieważ nie posiadał paszportu nie zezwolono mu na opuszczenie terytorium RP.

Pamiętajmy również, że w dokumentach nie wolno nanosić samodzielnie żadnych zmian. W myśl obowiązujących przepisów dokonywanie "przeróbek" w dokumentach to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawiania wolności. (art. 270. § 1 kk. - kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group