Świebodzin: Sprawiedliwy podział punktów

Środa, 9 czerwca 2010, 21:52
Aktualizacja: 21:55
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Zawodnicy Polonii/Sparty Świdnica zremisowali 1:1 ze świetnie spisującą się w rundzie wiosennej Pogonią Świebodzin. Wszystkie kluby z czołówki dopisały do swojego dorobku komplet punktów.

Przed spotkaniem w Świebodzinie trener świdniczan Jarosław Solarz zapowiadał ambitną walkę o punkty. Plan został zrealizowany, nasi zawodnicy „pozostawili na boisku sporo zdrowia”, nie odstępując rywalom i wywieźli z ciężkiego terenu cenny punkt.

Pierwsza połowa rozgrywana była pod dyktando gospodarzy, którzy chcąc wykorzystać atut własnego boiska chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Piłkarze Pogoni mieli jednak w początkowej fazie spotkania problem ze skutecznością, nie trafiając w piłkę z najbliższej odległości. Swoje zrobił także w bramce Wójcik nie pozwalając gospodarzom na „rozwinięcie skrzydeł”. Szanse na zdobycie bramki w pierwszej odsłonie mieli także świdniczanie, ale zarówno Burda, jak i Surnik nie znaleźli sposobu na pokonanie golkipera przeciwników.

Po bezbramkowej pierwszej połowie przyszedł czas na drugie 45. minut. Podopieczni Jarosława Solarza przejęli inicjatywę, jednak nie potrafili udokumentować jej zdobyciem bramki. Wszystko zmieniło się w 60 min. spotkania kiedy to po asyście Surnika i bramce Burdy świdniczanie wyszli na prowadzenie. Radość naszych zawodników nie trwała jednak długo. 6 min. później rywale doprowadzili do wyrównania, wykorzystując kontrowersyjnie odgwizdany rzut wolny. W końcówce spotkania gospodarze chcieli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale czujny w bramce pozostawał Wójcik. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

W czubie tabeli sytuacja nie uległa zmianie. Górnik Wałbrzych pokonał 3:0 Ilankę Rzepin, Polonia Trzebnica rozprawiła się z Celulozą Kostrzyn nad Odrą 2:1, Chrobry Głogów wygrał na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie 1:0, a Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie ograła 2:1 ekipę MKS Oława.

Już w sobotę 12 czerwca o 17.00 biało-zieloni zmierzą się na własnym obiekcie z Górnikiem Wałbrzych. Dla większości kibiców potyczka z wałbrzyszanami to najważniejszy mecz sezonu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stadion przy ul. Śląskiej, emocji z pewnością nie zabraknie.