Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Stanęli murem za mieszkańcami

Środa, 1 października 2014, 11:42
Aktualizacja: 11:43
Autor: red.
Strzegom: Stanęli murem za mieszkańcami
Fot. UM Strzegom
– Jest pan naszym burmistrzem, a państwo naszymi radnymi – stwierdził Zbigniew Miłek, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko, podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Powyższa wypowiedź jest przykładem na utożsamienie się mieszkańców z władzami miasta, także w trudnych decyzjach, a do takich należała zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi Rusko, z powodu planowanej tam instalacji osuszającej śmieci, która miałaby powstać tuż obok istniejącego już wysypiska. Mieszkańcy Ruska i Jaroszowa nie wyrażali zgody na budowę nowych instalacji osuszających śmieci, których skutki uboczne utrudniałyby im życie. Wyrażali to w formie protestów, adresowanych do burmistrza i lokalnych mediów. - Zostałem wybrany przez ludzi, dlatego będę ich bronił - stwierdził burmistrz, przygotowując projekt powyższej uchwały. Podobnego zdania była Rada Miejska, która jednogłośnie podjęła uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi Rusko i Jaroszów, uniemożliwiającą powstanie tam podobnych instalacji. - Dziękuję za to, że jesteście z nami i zdecydowaliście się głosować przeciw tej inwestycji - powiedział Zbigniew Miłek. Radości nie kryła Krystyna Lewicka, radna z Jaroszowa. - Dziękuję za państwa głosy, bo najważniejszy jest człowiek i środowisko, w którym żyje. Dzisiaj decydowaliśmy o losie, szczególnie tych najmłodszych mieszkańców naszych wsi, bo to oni najbardziej odczuliby skutki tej inwestycji - komentowała. - Potrafimy być ze społeczeństwem - stwierdził burmistrz, a społeczeństwo pokazało, że jest z burmistrzem.

Choć podczas sesji podjęto wiele uchwał, to tylko ta, wywołała tak duże emocje i żywiołową dyskusję przed jej podjęciem. Kolejne uchwały podejmowano bardzo dynamicznie. Uchwalono miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w obrębie 2 i 5 miasta Strzegom oraz podjęto uchwałę o przystąpieniu do zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego dla wsi Kostrza i Rogoźnica. Radni wyrazili także zgodę na zawarcie przez gminę Strzegom porozumienia dotyczącego założenia i prowadzenia przez powiat świdnicki przedszkola specjalnego w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu, przekazali dla policji kwotę 3,8 tys. zł na dodatkowe patrole i służby pełnione przez funkcjonariuszy Komisariatu w Strzegomiu na terenie osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej. Radni ustalili zasady i tryby przyznania dotacji celowej ze środków budżetu gminy Strzegom na dofinansowanie kosztów budowy podłączeń kanalizacyjnych budynków do zbiorowego systemu kanalizacyjnego, której wysokość może wynieść 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji, ale nie więcej niż 10 tys. zł do jednego wybudowanego przyłącza budynku. W toku obrad radni podjęli uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Strzegom w 2014 roku, uchwalili Statut Ośrodka Sportu i Rekreacji, zatwierdzili zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzegom na lata 2014-2022 oraz zmiany budżetu gminy Strzegom na 2014 rok.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group