Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 684
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stanowisko Wojciecha Murdzka w sprawie współpracy ze stowarzyszeniem Świdnickie Forum Rozwoju

Poniedziałek, 24 listopada 2014, 11:42
Aktualizacja: 11:47
Autor: red.
Świdnica: Stanowisko Wojciecha Murdzka w sprawie współpracy ze stowarzyszeniem Świdnickie Forum Rozwoju
Fot. archiwum
W związku z opublikowaniem w niedzielę, 23 listopada przez Świdnickie Forum Rozwoju deklaracji dążenia do możliwie najpełniejszej realizacji jego programu wyborczego, prezydent Wojciech Murdzek wyraża przekonanie, że dla pomyślności Świdnicy jest możliwa i bardzo wskazana jego współpraca ze środowiskiem osób tworzącym forum.

Podstawą tego współdziałania powinna być daleko idąca zbieżność celów programowych oraz zgodność w ocenie szans, jakie dla rozwoju naszego miasta stwarza partnerskie podejście prezydenta do oddolnych inicjatyw obywatelskich.

Prezydent Wojciech Murdzek proponuje przedstawicielom Świdnickiego Forum Rozwoju przyjęcie szczególnej roli w praktycznym tworzeniu i wdrażaniu ważnych dla miasta:
• projektów rewitalizacyjnych (w tym parków, zagospodarowania podwórek
i parku kulturowego);
• planów rozwoju turystyki i rekreacji (przebudowa basenu odkrytego, stworzenie dzielnicowych TenisParków tj. infrastruktury do uprawiania tenisa ziemnego
i stołowego,
• koncepcji rozbudowy ścieżek rowerowych i infrastruktury rowerowe;
• strategii promocji miasta w zakresie oferty turystycznej Świdnicy i regionu
z uwzględnieniem znaczenia księstwa świdnicko-jaworskiego.

Prezydent Wojciech Murdzek liczy na zaangażowanie i zaprasza reprezentantów forum, a w szczególności radnych Marcina Paluszka i Marka Marczewskiego do twórczego i odpowiedzialnego uczestnictwa w tworzeniu i realizacji Programu dla Świdnicy na lata 2014-2018.

Wojciech Murdzek

Deklaracja Świdnickiego Forum Rozwoju
Przed nami druga tura wyborów. W najbliższą niedzielę wybierzemy prezydenta, który przez kolejne cztery lata będzie kształtował rozwój Świdnicy. Nowa kadencja będzie inna, gdyż nowy gospodarz będzie musiał współpracować z odświeżoną i przewietrzoną Radą Miejską, w której zajęli miejsce również miejscy aktywiści ze Świdnickiego Forum Rozwoju. W ostatnich dniach otrzymaliśmy dziesiątki pytań od naszych sympatyków. Na kogo postawić w drugiej turze? Który kandydat wpisuje się w nowy trend, w którym głos mieszkańców trzeba wziąć pod uwagę?

Odpowiedź dla nas jest jasna. Nasza działalność nie opiera się na działaniu ad hoc, ale na solidnych podstawach, których emanacją jest nasz program – Program Rozwoju Świdnicy- szeroko promowany, konsultowany z mieszkańcami i co najważniejsze możliwy do realizacji! Program, z którego korzystali garściami inni kandydaci, co nas cieszy, bo udowadnia, że jest po prostu dobry. Nasze założenia znalazły uznanie wśród mieszkańców, dlatego tak wielu świdniczan zaufało i zagłosowało na kandydatów Świdnickiego Forum Rozwoju. I co dalej? Z odpowiedzią przychodzi rzeczniczka Porozumienia Ruchów Miejskich, którego jednym z członków jest nasze stowarzyszenie – „Będziemy tworzyć koalicje do rozwiązania konkretnych problemów. Wiadomo jednak, że partie potrzebują stałych koalicjantów, by mieć pewną większość. – Skoro potrzebują tej większości, to muszą pokazać, że poprą najważniejsze elementy naszego programu. Nie sprzedamy się tanio”.

Powyższe słowa potwierdzają naszą drogę – najważniejszy jest dla nas program i jego realizacja- również na poziomie praktycznym i wykonawczym. Dalej będziemy dążyć do tego, aby przekonać przyszłego prezydenta miasta, niezależnie kto nim zostanie, do wdrożenia naszych najważniejszych punktów programowych. Chcemy uczestniczyć aktywnie w jego realizacji w ramach Rady Miejskiej, jak również w wymiarze praktycznym.

Dlatego odpowiadając na pytania, na kogo postawić w drugiej turze, to podkreślam, że warto postawić na tego kandydata, który zrozumie w końcu ważną rolę ruchu miejskiego dla kształtowania kierunku rozwoju Świdnicy. Postawmy na tego kandydata, który jasno i odważnie zadeklaruje chęć współpracy z nami w wymiarze praktycznym. Daje to ogromną szansę dla Świdnicy. Daje to szansę realizacji naszych projektów. Bo razem możemy zmieniać nasze miasto!

Marcin Paluszek

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group