Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Staruszka straciła ponad 100 tysięcy

Piątek, 25 sierpnia 2023, 13:20
Aktualizacja: 13:21
Autor: red
Świdnica: Staruszka straciła ponad 100 tysięcy
Fot. KPP Świdnica
Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych nie mają wakacji i nadal działają. Blisko 115 tysięcy złotych straciła 78–letnia mieszkanka Świdnicy, która odebrała telefon od rzekomego „policjanta” i uwierzyła, że jej pieniądze mogą zostać skradzione.

Blisko 115 tysięcy złotych straciła 78-letnia mieszkanka Świdnicy. Dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako inspektor policji i poinformował seniorkę, że jest obserwowana i, że dziś zostanie okradziona w związku z czym musi wszystkie oszczędności przechowywane w domu spakować do torby i zrzucić z balkonu, gdzie zostaną zabezpieczone. Kobieta uwierzyła słownym rozmówcy i chcąc ustrzec się przed kradzieżą wykonała polecenie mężczyzny.

Następnie rozmówca poinformował ją, że jej lokata w banku została zablokowana bo teraz w taki sposób przestępcy okradają ludzi, żeby tego uniknąć 78-latka miała dokonać wypłaty wszystkich pieniędzy jakie posiada z kont bankowych i z lokaty. Z mężczyzną była w ciągłym kontakcie telefonicznym i tak jak polecił udała się do banku i wypłaciła część pieniędzy które posiadała na koncie. Zgodnie z poleceniami mężczyzny pozostawiła je pod ławką na wskazanym przez sprawcę przystanku autobusowym.

Mężczyzna w rozmowie z kobietą ustalił, że pozostały jej jeszcze środki pieniężne na koncie wobec czego polecił, aby poszła do kolejnej placówki bankowej gdzie podjęła z konta pozostałą część pieniędzy. Następnie zgodnie z instrukcją mężczyzny pozostawiła pieniądze we wskazanym miejscu – tym razem na tyłach jednego z budynków na terenie miasta. Po czym rozmówca nakazał 78-latce wrócić do domu i oczekiwać na kolejny telefon, kiedy nikt już nie zadzwonił kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group