Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Staw się zmienia

Sobota, 20 marca 2021, 7:50
Autor: red
Świebodzice: Staw się zmienia
Fot. UM Świebodzice
Trwają prace budowlane na obiekcie nr 1 Staw Warszawianka w Świebodzicach.

Obecnie wykonawca na terenie cypla wykonał roboty ziemne związane z podniesieniem gruntu kruszywem mineralnym. Ustawiane są palisady na obrzeżach planowanej plaży znajdującej się na cyplu, które umacniać będą jego brzegi i skarpę. Następnie po zakończeniu tych prac rozpoczną się roboty związane z przebudową systemu ścieżek oraz wymianą nawierzchni.

Ponadto w parku przy stawie wprowadzone zostaną miejsca wypoczynkowe umożliwiające rekreację. W celu podkreślenia walorów kompozycyjnych uporządkowana zostanie zieleń. Głównym założeniem w zakresie planowanych zmian przestrzennych jest wyeksponowanie drzew wzdłuż linii brzegowej stawu oraz dodatkowe nasadzenia krzewów ozdobnych i pnączy w otoczeniu planowanych placów rekreacyjnych. Teren będzie podzielony na strefy funkcjonalne i aktywności ruchowej. W zakresie wyposażenia zaplanowano wprowadzenie m.in. placu zabaw, a także małą architekturę obejmującą: pergole-trejaże drewniane, stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci, latarnie.

Zbudowane zostaną także pomieszczenia rekreacyjno - wypoczynkowe połączone wspólnym zadaszeniem tj.: letni pawilon gastronomiczny, szalet publiczny oraz pomieszczenie dla wędkarzy.

Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 czerwca 2021 r.

Staw Warszawianka jest jednym z dwunastu zadań projektu, który realizuje Gmina Świebodzice w ramach dofinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group