Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stracił 180 tysięcy

Piątek, 18 lutego 2022, 9:51
Aktualizacja: 9:53
Autor: red
Świdnica: Stracił 180 tysięcy
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosił się 90–latek, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna dostał propozycję odzyskania zainwestowanych w przeszłości pieniędzy, skorzystał z oferty i zainstalował program do zdalnego kierowania urządzeniem, w rezultacie stracił ponad 180 tysięcy złotych.

W miniony poniedziałek do świdnickich policjantów zgłosił się 90– letni mieszkaniec naszego powiatu, który został oszukany. Jak wynikało z jego relacji w ubiegłym tygodniu zadzwonił do niego nieznany mu mężczyzna i powiedział, że może odzyskać zainwestowane w przeszłości pieniądze.

90-latek przypomniał sobie, że kilka lat wcześniej zainwestował symbolicznie kilkaset dolarów. Rozmówca przekazał informację, że chodzi właśnie o te pieniądze i że odsetki od tej kwoty urosły, aż do 45 tyś dolarów i szkoda , żeby przepadły. Namówił więc seniora, żeby skorzystał z tej oferty, poinformował także, że chcąc wypłacić zgromadzone środki 90-latek musi najpierw przelać równowartość tej kwoty, tak by spełnić wszelkie formaliści względem Urzędu Skarbowego, a także zapłacić podatek od wzbogacenia. Konsultant zapewnił również, że po wpłacie kwoty przez seniora - zostanie mu ona natychmiast zwrócona. By dopełnić pozostałych formalności na e-maila 90-latka został też przesłany link, którego „kliknięcie” spowodowało, że senior zgodził się i nieświadomie zainstalował na swoim urządzeniu oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet. Po zainstalowaniu którego oszust uzyskał dostęp do tego co działo się na komputerze 90-latka.

Kiedy 90-latek zalogował się na swoje konto odkrył, że brakuje na nim jej oszczędności.

Pieniądze zostały przesłane na inne kontro. Mężczyzna stracił ponad 180 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group