Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Straciła 14 tysięcy

Czwartek, 6 lipca 2023, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
powiat świdnicki: Straciła 14 tysięcy
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosiła się 78–latka, która padła ofiarą oszustów działających na rynku inwestycyjnym.

Do świdnickich policjantów zgłosiła kolejna osoba która została oszukana przy transakcjach internetowych. 78– letnia mieszkanka naszego powiatu, chcąc zarobić na inwestycjach, straciła ponad 14 tysięcy złotych.

Jak wynikało z jej relacji na jednej ze storn internetowych znalazła reklamę dotyczącą możliwości szybkiej inwestycji, która miała przynieść zyski. Warunkiem była jedynie wpłata 1 tysiąca złotych. Z kobietą skontaktował się rzekomy doradca, za namową którego 78-latka wpłaciła tą kwotę i spełniła pierwszy warunek, który pozwalał na rozpoczęcie inwestycji.

Jej inwestycje przejął inny „rzekomy doradca” który opowiedział jak w krótkim czasie można sporo zarobić. Kolejnym krokiem umożliwiającym dalsze zarabianie pieniędzy było zainstalowanie na swoim komputerze wskazanej przez rozmówcę „specjalnej aplikacji do obsługi platformy inwestycyjnej”. Ta „specjalna aplikacja” okazała się oprogramowaniem umożliwiającym zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego co działo się na urządzeniu 78-latki.

Rzekomy doradca często rozmawiał z kobietą opowiadając jak to jej pieniądze się mnożą. Kiedy po niespełna 3 miesiącach "urosły" do kwoty 3,5 tysiąca dolarów, 78-latka postanowiła je wypłacić. Jej doradca nie sprzeciwiał się i służył pomocą. Nakazał, żeby kobieta zalogowała się na swoje konto, a później mówił po kolei co ma robić i kiedy zatwierdzić kodem, który przychodził na jej telefon. W efekcie mając zdalny dostęp do jej komputera mężczyzna dokonał przelewów na inne konta.

Kobieta straciła łącznie ponad 14 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group