Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 788
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Straciła 5 tysięcy

Poniedziałek, 19 września 2022, 13:16
Autor: red
Świdnica: Straciła 5 tysięcy
Fot. KPP Świdnica
Niestety do świdnickiej komendy zgłosiła kolejna osoba oszukana na portalu ogłoszeniowym. 28–latka, skorzystała z linku przysłanego jej przez kupującą. To pozwoliło oszustce na wypłatę pieniędzy z konta pokrzywdzonej.

28-latka wystawiła na portalu ogłoszeniowym do sprzedaży odzież, która przestała być jej już potrzebna. Chciała zarobić...a w efekcie niestety straciła ponad 5 tysięcy złotych. Przez aplikację sprzedażową odezwała się osoba zainteresowana zakupem i poprosiła o numer telefonu, by sprawniej szła rozmowa. 28-latka podała swój numer i wówczas otrzymała sms, który wyglądał jakby przesłany został z platformy sprzedażowej. Zawierał informację zę płatność powiodła się i należy kliknąć "dalej", co sprzedająca uczyniła. Wówczas została przeniesiona na stronę z której wybrała swój bank i wypełniła formularz oraz uzupełniła kodami otrzymanymi z banku. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej konta bankowego oraz zgromadzonych tam pieniędzy.

Kolejnego dnia 28-latka zalogowała się na swoje konto i odkryła, że ktoś je "wyczyścił" wypłacając z jej konta ponad 5 tysięcy złotych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group