Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Straciła ponad 40 tysięcy

Wtorek, 1 lutego 2022, 9:01
Aktualizacja: 10:02
Autor: red
Świdnica: Straciła ponad 40 tysięcy
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosiła się 74–latka, który padła ofiarą oszustów. Kobieta na portalu społecznościowym zauważyła reklamę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił do niej rzekomy konsultant, za namową którego kobieta zainstalowała program do zdalnego kierowania urządzeniem. 74–latka straciła ponad 40 tysięcy złotych.

W miniony piątek do świdnickich policjantów zgłosiła się 74– letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana. Jak wynikało z jej relacji na jednym z popularnych portali społecznościowych znalazła ogłoszenie o możliwości inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwoniła do niej kobieta z informacją, że skontaktuje się z nią konsultant, który wyjaśni całą procedurę oraz opowie jak wygląda obrót akcjami. Na telefon rzekomego konsultanta nie trzeba było długo czekać, zadzwonił juz kolejnego dnia i nakazał 74-latce wpłacić na wskazane kontro blisko 900 złotych. Kolejnego dnia ponownie zadzwonił twierdząc, że na komputerze kobiety potrzebna jest specjalna aplikacja do obsługi platformy inwestycyjnej , którą pomoże jej zainstalować.

Kobieta zgodziła się i nieświadomie zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, Po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego co działo się na komputerze 74-latki.

Kiedy następnego dnia zalogowała się na swoje konto odkryła , ze brakuje na nim jej oszczędności.

Pieniądze zostały przesłane na inne kontro. Kobieta straciła ponad 40 000 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group