Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Straciliśmy posła?

Czwartek, 27 października 2011, 16:04
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2011, 7:17
Autor: Sven
Region/Kraj: Straciliśmy posła?
Fot. red.
Jeżeli postanowienia Marszałka Sejmu nie zmieni Sąd Najwyższy, Bogdan Święczkowski nie będzie reprezentował naszego regionu w niższej izbie parlamentu.

Jak podają TVN24 i Polsat News prokurator w stanie spoczynku Bogdan Święczkowski miał czas do wczoraj na decyzję, czy wybiera mandat poselski czy prokuratorski. Nie zrobił tego.

Święczkowski utrzymywał, że wybierać nie musi i na dowód przywoływał ustawę o prokuraturze. Według niego, prokurator w stanie spoczynku nie pełni stanowiska prokuratora, ponieważ nie korzysta z uprawnień prokuratorskich.

Z taką interpretacją nie zgadza się jednak marszałek Schetyna i przywołuje artykuł 103 ustęp 2 konstytucji RP, który brzmi: "Sędzia, prokurator, urzędnik służby cywilnej, żołnierz pozostający w czynnej służbie wojskowej, funkcjonariusz policji oraz funkcjonariusz służb ochrony państwa nie mogą sprawować mandatu poselskiego".

Od decyzji Schetyny nowo wybrany poseł PiS może odwołać się do Sądu Najwyższego w terminie do trzech dni. SN ma siedem dni na rozpatrzenie odwołania.

W identycznej sytuacji jest Dariusz Barski, który został wybrany na posła PiS w Łodzi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group